poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Zaatakował nożem zawodników ŁKS i sam się pociął

- Prowadzone jest śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa w czasie zdarzenia, do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę w klubie w centrum Łomży – informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży. - 39-letni Piotr J. zaatakował nożem myśliwskim dwóch zawodników ŁKS 1926 Łomża. Doszło między nimi do słownych utarczek, w wyniku których Piotr J. zadawał ciosy w łuk żebrowy i powłoki brzuszne jednego z zawodników; drugi odniósł mniejsze obrażenia. Jeden z zawodników i sprawca znaleźli się w szpitalu, gdyż Piotr J. pociął się po ataku.

Prokurator Małgorzata Kosiorek – Soboń z Prokuratury Rejonowej w Łomży dodaje, że czynności śledcze będą prowadzone również dziś, aby postawić zarzuty sprawcy Piotrowi J. Prawdopodobnie prokuratura wystąpi też o areszt dla niego. Oświadczenie w związku z wydarzeniami nocy z 8. na 9. sierpnia wydał Zarząd ŁKS 1926 Łomża. Zostało ono opublikowane na stronie klubu piłkarskiego.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU ŁKS 1926 ŁOMŻA
w związku z wydarzeniami mającymi miejsce 9 sierpnia
W dniu 9 sierpnia doszło do ataku na naszych zawodników. Podczas wizyty w jednym z łomżyńskich lokali nieznany sprawca zaatakował i ciężko ranił nożem dwóch naszych zawodników.
Piotr Lipka, który został godzony nożem trzy razy, przeszedł czterogodzinną operację. Obecnie jego stan jest stabilny. Piotrek nie wróci jednak na boisko w najbliższym czasie.
Drugi z zawodników, Bartłomiej Makowski, przeszedł zabieg uszkodzonej dłoni. Bartek ratował się zasłaniając ciało ręką co uratowało go od jeszcze większych uszkodzeń ciała. O stanie zdrowia Bartka poinformujemy w najbliższych dniach.
Dochodzenie w sprawie wydarzeń, które miały miejsce w nocy z 8 na 9 sierpnia 2015 roku, prowadzi łomżyńska policja.
Zarząd ŁKS 1926 Łomża życzy szybkiego powrotu do zdrowia zawodnikom Klubu.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0