Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga: jelenie na drodze

Trzy zderzenia samochodów z jelonkami w ostatnich trzech dniach wydarzyły się w okolicach Łomży. Na szczęście w zdarzeniach tych ucierpiały tylko zwierzęta i samochody, a jadąc nimi ludzie wychodzili z nich bez szwanku. W tym samym czasie policjanci z Łomży zatrzymali także trzech pijanych kierowców i dwóch, którym musieli zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Najpierw o serii zderzeń ze zwierzętami. Wszystkie łączą jelonki i marka samochodu przed które one wbiegały ford. W poniedziałek o świcie jelonek wybiegł przed forda jadącego drogą nr 63 w Łomży. W niedzielę rano takie samo zwierze wbiegło przed forda w okolicach wsi Popiołki na drodze pomiędzy Nowogrodem a Zbójną, a w sobotę, także przed forda, w Piątnicy. Urszula Brulińska z KMP w Łomży podaje, że we wszystkich tych zderzeniach nikt z ludzi nie ucierpiał.

Pijany i szybcy 
W miniona sobotę policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Tylko jeden z nich wpadł podczas rutynowej kontroli, a dwaj pozostali zostali zatrzymani za popełnione wykroczenia drogowe. Tuż po północy w Piątnicy zatrzymano 20-latka, który jechał roverem mając 1,26 promila alkoholu w organizmie. Cztery godzimy później w Łomży na Alei Legionów 26-latek jadący megane popełnił przekroczył podwójną ciągłą linię na jezdni za co został zatrzymany. W trakcie kontroli kierowcy okazało się, ze jest pod wypływem alkoholu – wdmuchał – blisko 0,6 promila. Trzeci kierowca jadący na dwóch gazach miał 0,48 promila. 36-latek jadący honda civic wpadł w Konopkach Starych, gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Cała trójka od razu straciła prawa jazdy.
Urszula Brulińska informuje także o dwóch niedzielnych kierowcach, którym policjanci zatrzymali prawa jazdy pomimo że jechali trzeźwi. Pierwszy z nich – mieszkaniec Augustowa – nocą został zatrzymany w Śniadowie gdy jechał z prędkością 120km/h, a drugi - mieszkaniec Kadzidła - już za dnia przez Dębniki przejeżdżał z prędkością 101 km/h.  W obu przypadkach poza zatrzymaniem praw jazdy policjanci wypisali kierowcom także mandaty po 400 zł.

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę