Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Zwłoki noworodka znalezione w stawie

Policjanci ustalają przyczyny i wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka odnalezionego w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Proszą też o pomoc wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia tożsamości rodziców.

W sobotę kilka minut przed godziną 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał telefoniczny sygnał o odnalezieniu w wodzie ciała dziecka. Do zdarzenia doszło w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Natychmiast w to miejsce skierowani zostali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kilku nastolatków - mieszkańców okolicznych miejscowości, przebywając nad stawem zauważyło w wodzie szmaciane zawiniątko. Po przyciągnięciu go do brzegu i rozwinięciu chłopcy zauważyli ciało dziecka. O swoim odkryciu powiadomili łomżyńskich policjantów. Wezwany lekarz stwierdził zgon noworodka płci męskiej. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Z pomocą nurków ze straży pożarnej spenetrowane zostało również dno zbiornika wodnego. Decyzją prokuratora ciało chłopczyka zostało przewiezione do prosektorium, celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny i czas zgonu noworodka. Teraz nad ustaleniem okoliczności zdarzenia oraz nad dotarciem do rodziców i świadków intensywnie pracują policjanci z komendy miejskiej w Łomży i wojewódzkiej w Białymstoku.
Policjanci proszą wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia tożsamości rodziców o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży (tel. /86/ 474 12 12) lub najbliższą jednostką Policji tel. 997 lub 112.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę