poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Zwłoki noworodka znalezione w stawie

Policjanci ustalają przyczyny i wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka odnalezionego w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Proszą też o pomoc wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia tożsamości rodziców.

W sobotę kilka minut przed godziną 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał telefoniczny sygnał o odnalezieniu w wodzie ciała dziecka. Do zdarzenia doszło w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Natychmiast w to miejsce skierowani zostali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kilku nastolatków - mieszkańców okolicznych miejscowości, przebywając nad stawem zauważyło w wodzie szmaciane zawiniątko. Po przyciągnięciu go do brzegu i rozwinięciu chłopcy zauważyli ciało dziecka. O swoim odkryciu powiadomili łomżyńskich policjantów. Wezwany lekarz stwierdził zgon noworodka płci męskiej. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Z pomocą nurków ze straży pożarnej spenetrowane zostało również dno zbiornika wodnego. Decyzją prokuratora ciało chłopczyka zostało przewiezione do prosektorium, celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny i czas zgonu noworodka. Teraz nad ustaleniem okoliczności zdarzenia oraz nad dotarciem do rodziców i świadków intensywnie pracują policjanci z komendy miejskiej w Łomży i wojewódzkiej w Białymstoku.
Policjanci proszą wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia tożsamości rodziców o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży (tel. /86/ 474 12 12) lub najbliższą jednostką Policji tel. 997 lub 112.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0