Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych w lipcu na terenie PUP Łomża

5183 osoby bezrobotne były zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży pod koniec lipca br., w tym 2623 kobiety. W porównaniu do stanu na koniec czerwca bezrobocie zmniejszyło się o 104 osoby, czyli o 2 procent. Stopa bezrobocia na obszarze działania PUP na koniec lipca kształtowała się na poziomie 12,1procent: w Łomży ponad 13 procent, w powiecie łomżyńskim – 10,9 procent. Bezrobotni z Łomży stanowili 59,4 procent zarejestrowanych w PUP i było ich 3077.

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży podaje, że do PUP zgłosiło się 494 bezrobotnych, w tym 367 nie posiadało prawa do zasiłku. Wśród rejestrujących się w lipcu 16 osób pracowało za granicą, w tym w Niemczech – 11, Islandii – 3, Holandii – 1 i Wielkiej Brytanii – 1.  Wyrejestrowano 598 osób bezrobotnych, m.in., z powodu podjęcia pracy – 268, w tym pracy subsydiowanej – 71, rozpoczęcia stażu – 75 i prac społecznie- użytecznych – 19. Najwięcej osób, bo aż 109, wyrejestrowano z tego powodu, że nie potwierdziły gotowości do pracy. Ze statusu bezrobotnego zrezygnowało 68 ludzi.
W lipcu zmniejszyła się o 24 osoby liczba bezrobotnych z prawem do zasiłku. W końcu miesiąca wielkość tej subpopulacji wyniosła 546 osób (w tym 292 kobiety) i była niższa o 36 osób od stanu na koniec lipca 2014 r. Bezrobotni z prawem do zasiłku stanowili ledwie 10,5 proc. bezrobotnych. 
Do urzędu wpłynęło 249 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły aż ponad 68 procent. Na staże zawodowe u lokalnych pracodawców skierowano 75 osób bezrobotnych, w tym 40 pozostawało bez pracy długotrwale. Wśród skierowanych na staże 50 ludzi pochodziło z Łomży. PUP podpisał 17 umów o udzielenie dotacji na rozpoczęcie działalności na własny rachunek: 15 umów w usługach, m.in., naprawa samochodów, maszyn rolniczych, usługi stolarskie i remontowo-budowlane i wideofilmowanie, oraz dwie umowy na handel w sklepie spożywczo-przemysłowym. Ponadto czwórka  bezrobotnych otrzymała środki na utworzenie spółdzielni socjalnej Black Horse w zakresie aktywności fizycznej. Oprócz tego, podpisano z siedmioma lokalnymi pracodawcami umowy na refundację części kosztów doposażenia ośmiu stanowisk pracy, np., zaopatrzeniowiec, kierowca, mechanik, monter-automatyk i monter instalacji sieci internetowej oraz operator. Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (43 tys. osób, w tym Łomża 23,7 tys., powiat łomżyński 19,3 tys.) dla PUP Łomża na koniec czerwca 2015.

Opr.: Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę