Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent RP Andrzej Duda złożył przysięgę w Warszawie

Główne zdjęcie
Andrzej Duda podczas pobytu w Łomży w trakcie kampanii prezydenckiej 2015

- Życzę nowemu prezydentowi Polski, żeby nie był stłamszony, żeby był odważny i śmiało swoje plany realizował, tak jak był odważny w czasie kampanii wyborczej, to niech z odwagą realizuje obietnice złożone Polkom i Polakom – mówi Teresa Żurowska, 53-letnia łomżynianka, i ociera pot z czoła w czas sprzątania i mycia mopem podłogi w firmie z Łomży. - Życzę mu uczciwości i żeby reagował na krzywdę człowieka, nie odsyłał do instytucji na miejscu, bo to te instytucje krzywdzą.

Teresa Żurowska nie głosowała: ani na nowego prezydenta z PiS Andrzeja Dudę, ani ustępującego z Pałacu Prezydenckiego Bronisława Komorowskiego, z kręgu PO. - Chciałam być wolna od złych emocji, które ludźmi przez te długie miesiące telepały – uzasadnia swój dystans do polityki. - Taka kampania powinna być krótka, konkretna, a nie na okrągło jatka w telewizorze, w radiu i gazetach. Takie ciągłe obrażanie jeden drugiego to zniechęca do polityki i życia w Polsce, naszej ojczyźnie. 
Z powodu zarabiania na chleb i leki - ma zaawansowaną cukrzycę - Pani Teresa nie oglądała w TVP transmisji zaprzysiężenia Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym w Warszawie, czym rozpoczęła się jego pięcioletnia kadencja prezydencka. Prezydent RP Andrzej Duda podziękował w orędziu swoim poprzednikom, prezydentom Rzeczpospolitej Polskiej, wybranym przez nasz naród w wyborach demokratycznych, których druga tura odbyła się w maju 2015 roku. - Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom, wszystkim tym, którzy dobrze mi życzyli przez długi czas kampanii i którzy dziś są ze mną – mówił Andrzej Duda, głowa państwa. - Dziękuję wszystkim Polkom i Polakom.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę