piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Monika ze srebrem Mistrzostw Europy!

Fantastycznie spisała się zawodniczka Klubu Szachowego Maraton Łomża, Monika Marcińczyk podczas rozgrywanych w Nowym Sadzie w Serbii Mistrzostw Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Młoda łomżanka w turnieju szachów szybkich (grupa do 12 lat) uplasowała się na drugim miejscu ustępując jedynie o 0,5 punktu najwyżej rozstawionej reprezentantce gospodarzy Jovanie Srdanovic.

Monika Marcińczyk
Monika Marcińczyk

- Srebro Moniki to dla mnie ogromna niespodzianka - przyznaje trener Vafa Mammadov - Przed wyjazdem do Serbii moja podopieczna grała bardzo słabo i można było powiedzieć, że jest bez formy. Cieszy mnie jednak, że po raz kolejny udowodniła jaki potencjał w niej drzemie i potrafiła zmobilizować się na tak dużej imprezie.
Marcińczyk w dziewięciu partiach rozgrywanych tempem 15 minut plus 10 sekund za każdy ruch na zawodnika zdobyła 6,5 punktu. Warto podkreślić, że tylko raz odchodziła od szachownicy jako przegrana. Jej pogromczynią okazała się mająca dopiero 11 numer startowy Serbka Anisia Savic - Monika bardzo dobrze zagrała z tymi najlepszymi. Z pięcioma rywalkami wyżej od niej rozstawionymi uzyskała 3,5 punktu. Niestety znowu nie potrafiła pokazać swojej przewagi z dużo niżej notowaną rywalką, jaką była Savic i to prawdopodobnie kosztowało ją złoty medal - mówi Mammadov.
Utytułowana juniorka Maratonu nie będzie miała ani chwili na świętowanie sukcesu z Serbii, bowiem już dzisiaj rozpoczyna zmagania w rozgrywanych w Katowicach Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Oprócz Moniki, która zagra w grupie do 12 lat, łomżyński klub reprezentował będzie także Igor Podstolski, który wystąpi w kategorii do 10 lat.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0