Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Monika ze srebrem Mistrzostw Europy!

Główne zdjęcie
Monika Marcińczyk

Fantastycznie spisała się zawodniczka Klubu Szachowego Maraton Łomża, Monika Marcińczyk podczas rozgrywanych w Nowym Sadzie w Serbii Mistrzostw Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Młoda łomżanka w turnieju szachów szybkich (grupa do 12 lat) uplasowała się na drugim miejscu ustępując jedynie o 0,5 punktu najwyżej rozstawionej reprezentantce gospodarzy Jovanie Srdanovic.

- Srebro Moniki to dla mnie ogromna niespodzianka - przyznaje trener Vafa Mammadov - Przed wyjazdem do Serbii moja podopieczna grała bardzo słabo i można było powiedzieć, że jest bez formy. Cieszy mnie jednak, że po raz kolejny udowodniła jaki potencjał w niej drzemie i potrafiła zmobilizować się na tak dużej imprezie.
Marcińczyk w dziewięciu partiach rozgrywanych tempem 15 minut plus 10 sekund za każdy ruch na zawodnika zdobyła 6,5 punktu. Warto podkreślić, że tylko raz odchodziła od szachownicy jako przegrana. Jej pogromczynią okazała się mająca dopiero 11 numer startowy Serbka Anisia Savic - Monika bardzo dobrze zagrała z tymi najlepszymi. Z pięcioma rywalkami wyżej od niej rozstawionymi uzyskała 3,5 punktu. Niestety znowu nie potrafiła pokazać swojej przewagi z dużo niżej notowaną rywalką, jaką była Savic i to prawdopodobnie kosztowało ją złoty medal - mówi Mammadov.
Utytułowana juniorka Maratonu nie będzie miała ani chwili na świętowanie sukcesu z Serbii, bowiem już dzisiaj rozpoczyna zmagania w rozgrywanych w Katowicach Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Oprócz Moniki, która zagra w grupie do 12 lat, łomżyński klub reprezentował będzie także Igor Podstolski, który wystąpi w kategorii do 10 lat.

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę