Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

wtorek 30.03.2004

Gazeta Współczesna - Najlepsi we wskaźnikach Kurier Poranny - Allan, syn gwiazdy Gazeta Współczesna - Niektórzy żałują Gazeta Współczesna - Brali nawet gimnazjaliści Gazeta Wyborcza Białystok - Ciruk o początkach podlaskiej SDPl


Najlepsi we wskaźnikach [góra]
Prokuratura Okręgowa w Łomży uplasowała się na pierwszym miejscu w grupie tzw. prokuratur małych w ogólnopolskim rankingu, prowadzonym przez Prokuraturę Krajową. Kierownictwo prokuratury poinformowało o sukcesie na wczorajszej konferencji prasowej.
Ranking przeprowadzony został po raz drugi i objął wyniki, uzyskane przez prokuratury w roku 2003. Klasyfikacji dokonano dla trzech grup prokuratur: dużych, średnich i małych. W tej ostatniej oceniano 12 prokuratur okręgowych. Pozycja na liście zależała od sumy punktów, uzyskanych z oceny wskaźników statystycznych, charakteryzujących 22 odcinki pracy prokuratorów w postępowaniu przygotowawczym i sądowym. Badano m.in. szybkość prowadzonych postępowań, ich jakość, ilość spraw zakończonych wniesieniem aktów oskarżenia i skazaniem oskarżonych itp. We wszytkich tych wskaźnikach prokuratorzy okręgu łomżyńskiego w swojej grupie okazali się najlepsi, gromadząc łącznie 173 punkty. Na końcu tabeli znalazła się prokuratura ostrołęcka z 83 punktami.
Więcej: Gazeta Współczesna - Najlepsi we wskaźnikachAllan, syn gwiazdy [góra]
„Dnia 27 marca o godz. 9.11 na świat przyszedł Allan Krupa, syn Edyty i Darka" – informuje słodki aniołek otoczony motylkami na oficjalnej stronie internetowej znanej piosenkarki Edyty Górniak. Gwiazda muzyki pop swoje pierwsze dziecko urodziła w łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim.
Według nieoficjalnych informacji chłopczyk przyszedł na świat zdrowy i silny, choć za pomocą cesarskiego cięcia. Przede wszystkim dlatego, że jest duży – 3950 gramów. Jego sławna mama czuje się dobrze. Nie ma żadnych specjalnych wymagań wobec personelu szpitala, poza zachowaniem dyskrecji.
Więcej: Kurier Poranny - Allan, syn gwiazdy


Niektórzy żałują [góra]
Referendum w sprawie odwołania Marka Waszkiewicza, burmistrza Stawisk, odbędzie się 23 maja br. – takie postanowienie wydał wczoraj komisarz wyborczy w Łomży. W województwie podlaskim to pierwsza próba odwołania burmistrza.
Grupa inicjatywna zmierzająca do zorganizowania referendum zawiązała się w styczniu br. Przez dwa miesiące zebrano 547 podpisów mieszkańców gminy popierających tę inicjatywę. W minionym tygodniu pracownicy łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego weryfikowali prawdziwość danych osobowych, rozmawiali z mieszkańcami wsi.
– Na 161 sprawdzonych podpisów były tylko dwie drobne nieprawidłowości – mówi Maria Rydzewska z łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. – W terenie nie zdarzyło się też, żeby ktoś stwierdził, że listy nie podpisywał.
Więcej: Gazeta Współczesna - Niektórzy żałują


Brali nawet gimnazjaliści [góra]
Już ponad 30 osób jest zamieszanych w sprawę wprowadzania do obrotu, sprzedaży i posiadania narkotyków na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Prowadzący pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży śledztwo policjanci z Wysokiego Mazowieckiego oraz z białostockiego oddziału Centralnego Biura Śledczego są zaskoczeni rozmiarami procederu.
W 10-tysięcznym mieście, ośrodku rolniczego powiatu, o narkotykach tylko się słyszało. Policja zatrzymywała od czasu do czasu pojedyncze osoby, przy których znajdowano niewielkie ilości środków odurzających. Sytuacja pogorszyła się w ostatnich dwóch latach. Prowadzone pojedyncze dochodzenia zamieniły się w śledztwo-gigant. Stwierdzono, że na teren powiatu narkotyki trafiają kilogramami. Zarzuty handlu postawiono 22 osobom, a 12 dalszych podejrzanych jest o posiadanie narkotyków.
- To postępowanie chcemy już kończyć, taka jest intencja prokuratury. W przeciwnym razie trudno będzie ogarnąć całość. Pojawiają się nowe grupy handlarzy, ostatnio zatrzymano dwie osoby z takiej grupy, z których jedna została tymczasowo aresztowana. Prawdopodobnie będzie otwarte nowe śledztwo - mówi policjant z wysokomazowieckiej komendy.
Więcej: Gazeta Współczesna - Brali nawet gimnazjaliści


Ciruk o początkach podlaskiej SDPl [góra]
Nie mam nic przeciwko SLD, ale jeśli nowa partia miałaby być SLD-bis, to chyba nie o to chodzi. Na razie nie mamy żadnych struktur poziomych i mam nadzieję, że tak zostanie - opowiadała na wczorajszej konferencji prasowej Barbara Ciruk, podlaska pełnomocniczka SDPl
Ciruk, do niedawna posłanka SLD, należy jako jedyna podlaska parlamentarzystka do grupy założycieli nowej partii lewicowej. Wczoraj dzieliła się pierwszymi refleksjami dotyczącymi reakcji na nową partię w województwie podlaskim. Nie były to refleksje optymistyczne. Posłanka zaczęła od tego, że lada moment musi opuścić swoje biuro. Mieści się ono między siedzibą rady wojewódzkiej i rady miejskiej SLD.
- Takie sąsiedztwo może deprymować - mówiła, dodając, że bardziej chyba jednak niedawnych kolegów partyjnych niż ją. - Zwłaszcza że nie kłaniają mi się nawet najbliżsi ludzie.
Przedstawiając swojego asystenta, posłanka stwierdziła z kolei, że straszono go już w miejscu pracy, kiedy wyszło na jaw, z kim przestaje. Młody człowiek pracuje w zambrowskim biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Więcej: Gazeta Wyborcza - Białystok - Ciruk o początkach podlaskiej SDPl 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę