Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolizyjny weekend w Łomży i okolicy

Główne zdjęcie
Wypadniecie w drogi 61 w okolicach wsi Sierzputy Stare

13 kolizji i jeden wypadek wydarzyło się na drogach regionu w miniony weekend. Zatrzymano 2 pijanych kierowców oraz osobę z zatrzymanymi już wcześniej uprawnieniami do kierowania, czyli za przestępstwo w myśl nowego art. 180a kk.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w sobotę w Kupiskach Nowych ok. 15. na drodze 645 Łomża - Nowogród. Prowadzący rower pieszy przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych i został potrącony przez samochód osobowy marki Mercedes. Poszkodowany pieszy został przewieziony z licznymi stłuczeniami do szpitala w Łomży i pozostał w nim na badania. Stwierdzono u niego 1,15 promila alkoholu we krwi. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Trzynaście kolizji z minionego weekendu miało miejsce głównie na drodze krajowej 61 i w mieście Łomża, a wpływ na to miał nieustannie ciągnący się korek w Łomży i na dojazdach do miasta. Wszyscy uczestniczący w kolizjach byli trzeźwi, ludzie nie ucierpieli. 
Jak informuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od  poprzedzającego pojazdu. Kierowcy zostali ukarani mandatami, największy to 500 zł, a otrzymał go kierujący Audi, który wjechał w Samyanga na starym moście w Piątnicy. Kierujący Hondą, który wypadł z drogi w niedzielny wieczór niedaleko wsi Sierzputy Stare, także został ukarany mandatem 500 zł za zagrożenie na drodze. 
W piątek na DK 61 doszło także do zderzenia samochodu z sarną. 

Jak przekazuje Urszula Brulińska z zespołu prasowego KMP, w weekend  policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Oba zatrzymania miały miejsce 1. sierpnia, pierwsze o 16.45 w Łomży przy ul Kierzkowej, a drugie na drodze 61 w Sławcu. W Łomży  kierujący Hondą Civic 48-letni kierowca miał 1,99 promila alkoholu we krwi i prowadził pojazd bez uprawnień. Samochód odholowano na policyjny parking. W Sławcu 20-latek kierujący Oplem Corsą miał 0,86  promila alkoholu we kwi i także nie posiadał uprawień do prowadzenia samochodu.

Także w sobotę, policjanci na ul. Wesołej w Łomży zatrzymali 26-letniego kierującego Oplem Astrą, który okazał się nie mieć uprawnień do kierowania pojazdem, które zostało mu wcześniej odebrane. Wypełnia to znamiona nowego przestępstwa, wprowadzonego w życie z ostatnią nowelizacją Kodeksu Karnego, obowiązującego  od 1. lipca: art. 180a przewiduje za to nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Foto: Wypadniecie w drogi 61 w okolicach wsi Sierzputy Stare
Foto: Audi z kolizji na starym moście w Piątnicy
Foto: Potrącenie pieszego w Kupiskach Nowych
Foto: Wypadniecie w drogi 61 w okolicach wsi Sierzputy Stare

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę