Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Film o Łomżyniaku w Powstaniu Warszawskim

Główne zdjęcie
Kadr z filmu

Dwaj łomżyniacy postanowili dokumentować ślady wojennych historii, czego owocem jest krótki film pt. „Łomżyniak w Powstaniu Warszawskim”, którego bohaterem jest Mieczysław Bruszewski ps. „Pudel”. Bogdan Bazydło i Dariusz Syrnicki zrealizowali dokument o udziale dziś 92-letniego żołnierza z okresu walk Polaków z Niemcami w okupowanej Warszawie w 1944 r.

 

- Pana Mieczysława Bruszewskiego poznałem dwa lata temu, 1. sierpnia 2013 r., na Powązkach w Warszawie, gdzie byłem z kolegami – mówi Bogdan Bazydło. - Wtedy przeprowadziłem krótki wywiad, ale od tamtego czasu czyniłem starania, żeby doszło do dłuższej rozmowy, co udało się dzięki Dariuszowi Syrnickiemu.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę