Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura ustala, kto jest właścicielem strzelającego długopisu

Jest poszkodowana i urządzenie, które ją zraniło - brakuje właściciela i motywu. Chodzi o sprawę postrzału w centrum Białegostoku. W jednym z barów 33-letnia kobieta została zraniona kulą ze strzelającego długopisu. Sprawa jest wyjątkowo tajemnicza i skomplikowana.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do postrzału doszło w jednym z barów w centrum Białegostoku. Poszkodowaną trafiła kula z urządzenia wyglądającego jak długopis. Policji tłumaczyła, że przedmiot pozostawił na stoliku jej znajomy, z którym się wcześniej spotkała. Długopis wystrzelił, kiedy manipulowali nim mężczyźni, którzy dosiedli się do jej stolika.

Policja szybko trafiła do potencjalnego właściciela urządzenia. W mieszkaniu 57-latka w okolicach Wysokiego Mazowieckiego odnaleziono kilkadziesiąt sztuk amunicji bez zezwolenia. Funkcjonariusze poinformowali też, że przedstawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni oraz narażenia kobiety na utratę życia.

Sytuacja zmieniła się po prokuratorskich przesłuchaniach. Okazuje się, że nie ma żadnych dowodów na to, że to on pozostawił niebezpieczny przedmiot w barze. - Z kręgu podejrzanych wykluczono również ranną kobietę oraz mężczyzn, którym przedmiot wystrzelił w rękach - mówi Anna Giedrys z białostockiej prokuratury Południe.

Oznacza to, że w śledztwie brakuje odpowiedzi na najważniejsze pytania: kto jest właścicielem urządzenia, dlaczego zostawiono je na stoliku oraz czy jest to broń, na którą wymagane jest zezwolenie.

Aktualnie podejrzany 57-latek został zwolniony do domu. Przedstawiono mu jedynie zarzut nielegalnego posiadania amunicji, za który grozi mu do 8 lat więzienia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę