Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Smak „prosto od krowy”

W lipcu w ostrołęckim zakładzie OSM Piątnica rozpoczęto produkcję mleka ekologicznego. Pochodzi z 33 certyfikowanych gospodarstw ekologicznych na terenach Kurpi Zielonych, prowadzących tradycyjną pastwiskową hodowlę krów, a w sklepie można je rozróżnić po zielonej nakrętce na plastikowej butelce.

Nim piątnicka mleczarnia rozpoczęła produkcję ekologicznego mleka wytypowane 33 gospodarstwa przez dwa lata przechodziły proces transformacji z gospodarstw konwencjonalnych w ekologiczne. Krowy w tych gospodarstwach żywione są paszami naturalnymi wytworzonymi przede wszystkim we własnym zakresie przez rolników. Są też wypasane są na pastwiskach, na których nie można stosować sztucznych nawozów czy syntetycznych środków ochrony roślin.
- W okresie wiosenno-letnim, podczas którego krowy wypasane są głównie na zielonych pastwiskach, wartość biologiczna mleka ekologicznego charakteryzuje się większą zawartością korzystnie oddziałujących na zdrowie człowieka wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – podaje OSM Piątnica chwaląc się także zwiększoną zawartość witaminy E oraz beta- karotenu w takim mleku. - Witamina A powstała w organizmie z beta- karotenu jest ważna zwłaszcza dla oczu i skóry. Zarówno witamina A jak i E jest naturalnym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki.

Także gdy mleko z gospodarstwa ekologicznego trafia do zakładu przetwórczego jest specjalnie traktowane. Unikalna technologia produkcji stosowana przez OSM Piątnica, oparta na delikatnej obróbce termicznej (w temp. 74 st. C) i filtracji przy użyciu ceramicznych mikrofiltrów, pozwala zachować wyjątkowe walory smakowe i zapachowe oraz cenne składniki odżywcze. Wyróżnikiem Mleka Ekologicznego z Piątnicy jest także naturalna i zmieniająca się w zależności od pory roku zawartość tłuszczu (od 3,5% do 4%) – co ważne, nie ulega ona zmianie od momentu udoju. Pozwala to uzyskać smak pełnego mleka „prosto od krowy”.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę