Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kino na miarę XXI wieku

Główne zdjęcie
Budynek Kina Millenium, ul. Wojska Polskiego

Planowana na grudzień tego roku premiera filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” ma być ostatnią premierą w starym kinie w Łomży. Kolejny filmowy hit na dużym ekranie łomżanie będą mogli oglądać pół roku później. Wówczas jednak będzie to już zupełnie nowe Kino Millenium – jak mówią właściciele: takie na miarę XXI wieku. Będą dwie sale kinowe, przy czym ta duża znacznie większa od obecnej. Siedzący w klimatyzowanej sali na wygodnych fotelach widzowie nie będą już zasłaniać sobie obrazu, który ma być wyświetlany przez najnowocześniejsze urządzenia 3D.

Jesienią ubiegłego roku budynek kina w Łomży, kupili miejscowi przedsiębiorcy, którzy stworzyli spółkę Kino Polska SC. Zapowiadają, że chcą aby w budynku przy ul. Wojska Polskiego nadal działało Kino Millenium, ale żeby diametralnie odmieniło swoje oblicze. Już rozpoczęły się prace nad projektem nowego wnętrza. Ten ma przygotować artysta plastyk Grażyna Podedworna.
Zmienić się ma zupełnie wszystko: wejście, portiernia i sala kinowa. Dziś jest tu jedna sala na 185 miejsc, a po remoncie mają powstać dwie sale kinowe: jedna na około 240 miejsc, druga, na pietrze budynku, na 70 miejsc.
- Komfort będzie taki jak w kinie Helios w Białymstoku – mówi jeden ze współwłaścicieli spółki Kino Polska SC. - Sale będą klimatyzowane i z nowym ogrzewaniem, aby zimą nikt nie musiał marznąć. Będą zupełnie nowe i inaczej ustawione fotele – każdy kolejny rząd będzie znacznie wyżej od poprzedzającego go, aby widzowie nie zasłaniali sobie widoku. Będą też zupełnie nowy ekran i projektory 3D, oraz system nagłośnienia.
Ale żeby to wszystko zrobić trzeba wyburzyć cały środek budynku. I od tego właśnie ma się zacząć remont Kina Millenium w połowie stycznia 2016 roku. Jak zapowiadają właściciele nie będzie zbyt długi i zakończyć do połowy roku. Szacują, że wykonane w tym czasie prace diametralnie odmienią wygląd kina i... pochłoną około półtora miliona złotych. Już teraz Kino Polska SC stara się o dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, ale właściciele zaznaczają, że nawet jak jej nie otrzymają to i tak remont w takim zakresie i terminie zostanie przeprowadzony.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę