Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Kredyt na 13 lat

Nieco ponad 3 mln zł ma kosztować Łomżę – według bieżących wyliczeń - zaciągnięcie kolejnego długoterminowego kredytu. Ponad 10 milionów złotych „na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie deficytu budżetu miasta w 2015 r.” Łomża ma pożyczyć od Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy złożył najkorzystniejszą ofertę. Nowy kredyt ma być spłacany do końca 2028 roku.

Zaciągnięcie przez Łomżę długoterminowego kredytu w kwocie 10 mln 279 tys. 777,49 zł było zapisane w budżecie miasta. Teraz rozstrzygnięto przetarg na wybór banku, od którego pieniądze miasto pożyczy. O kontrakt zabiegały trzy banki, a liczyła się przede wszystkim najniższa cena.  Banki miały podać łączny koszt obsługi kredytu uwzględniający: wysokość odsetek liczoną od kwoty zadłużenia przy zastosowaniu oprocentowania jako suma stawki WIBOR 3M na dzień 18.05.2015 r., wynoszącej 1,67 % i marży banku. I jak się okazało najniższą zaproponował Bank Gospodarstwa Krajowego. Łukasz Czech podaje, że z kwota obsługi nowego kredytu wyliczona jest na 3 mln 49 tys. 462,36 zł.

Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym okres kredytowania sięga od 1 sierpnia 2015 do 31  grudnia 2028 r.. Przyznana kwotę kredytu  miasto ma wykorzystać do końca tego roku „w dowolnych kwotach, terminach i transzach”.


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę