środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kołakowski, Gwiazdowski, Komorowski...

Trwają partyjne zmagania przy tworzeniu list kandydatów na październikowe wybory do Sejmu i Senatu. Najbardziej zaawansowane prace są w Prawie i Sprawiedliwości. W tym tygodniu w Białymstoku przyjęto wstępną listę. Z Łomży jest na niej tylko obecny poseł Lech Kołakowski. Z regionu są m.in. były poseł, a dziś wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, czy radni sejmiku Marek Komorowski z Zambrowa i Łukasz Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego.

Z powiatu łomżyńskiego na – jak podkreślają nasi rozmówcy - wstępnej liście kandydatów na posłów PiS są Michał Chajewski, burmistrz Jedwabnego oraz  Barbara Zalewska – radna powiatowa z Nowogrodu.
Z powiatu kolneńskiego jest Dorota Łynko, która jesienią startowała do sejmiku zdobywając niespełna 1150 głosów poparcia. Z powiatu grajewskiego kandydatem na posła ma być Kazimierz Gwiazdowski. To były poseł na Sejm RP był w latach 2006-2011, były wójt Radziłowa, a dziś wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego i wiceprezes Zakładu Gospodarowania Odpadami – czyli powołanej kilka miesięcy temu przez miasto Łomża spółki śmieciowej. Gwiazdowski w ostatnich wyborach samorządowych, startując z pierwszego miejsca listy PiS do sejmiku w okręgu łomżyńskim, zebrał 8330 głosów poparcia.
Z sejmiku do Sejmu przejść chciałby także prawnik Marek Komorowski z Zambrowa. Jesienią zebrał ponad 3,5 tys głosów poparcia. Tym razem ma mieć jednak rodzima konkurencję – Andrzeja Mioduszewskiego.  
Z powiatu wysokomazowieckiego do Sejmu ma być dwoje kandydatów. Pod nieobecność na liście obecnego posła Jacka Boguckiego, który ma być kandydatem PiS na senatora z południowego okręgu wyborczego, do Sejmu dostać się chce Łukasz Siekierko i Weronika Zajkowska. Siekierko, to syn burmistrza Wysokiego Mazowieckiego, który jesienią startując z 5. miejsca wygrał wybory zdobywając aż 7276 głosów. Weronika Zajkowska to zaś córka wójta Sokół, która także jesienią startowała z listy PiS do sejmików. Wówczas była 13. na liście, a poprało ją 1800 wyborców.
Na sejmowej liście PiS mają są także m.in. obecni posłowie: Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski i Jacek Żalek.
Do Senatu z PiS iść mają: w okręgu łomżyńsko-suwalskim obecny senator Bohdan Paszkowski, w okręgu południowym obejmującym m.in. powiat wysokomazowiecki obecny poseł Jacek Bogucki, a w Białymstoku - Jan Dobrzyński.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0