Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Kołakowski, Gwiazdowski, Komorowski...

Trwają partyjne zmagania przy tworzeniu list kandydatów na październikowe wybory do Sejmu i Senatu. Najbardziej zaawansowane prace są w Prawie i Sprawiedliwości. W tym tygodniu w Białymstoku przyjęto wstępną listę. Z Łomży jest na niej tylko obecny poseł Lech Kołakowski. Z regionu są m.in. były poseł, a dziś wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, czy radni sejmiku Marek Komorowski z Zambrowa i Łukasz Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego.

Z powiatu łomżyńskiego na – jak podkreślają nasi rozmówcy - wstępnej liście kandydatów na posłów PiS są Michał Chajewski, burmistrz Jedwabnego oraz  Barbara Zalewska – radna powiatowa z Nowogrodu.
Z powiatu kolneńskiego jest Dorota Łynko, która jesienią startowała do sejmiku zdobywając niespełna 1150 głosów poparcia. Z powiatu grajewskiego kandydatem na posła ma być Kazimierz Gwiazdowski. To były poseł na Sejm RP był w latach 2006-2011, były wójt Radziłowa, a dziś wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego i wiceprezes Zakładu Gospodarowania Odpadami – czyli powołanej kilka miesięcy temu przez miasto Łomża spółki śmieciowej. Gwiazdowski w ostatnich wyborach samorządowych, startując z pierwszego miejsca listy PiS do sejmiku w okręgu łomżyńskim, zebrał 8330 głosów poparcia.
Z sejmiku do Sejmu przejść chciałby także prawnik Marek Komorowski z Zambrowa. Jesienią zebrał ponad 3,5 tys głosów poparcia. Tym razem ma mieć jednak rodzima konkurencję – Andrzeja Mioduszewskiego.  
Z powiatu wysokomazowieckiego do Sejmu ma być dwoje kandydatów. Pod nieobecność na liście obecnego posła Jacka Boguckiego, który ma być kandydatem PiS na senatora z południowego okręgu wyborczego, do Sejmu dostać się chce Łukasz Siekierko i Weronika Zajkowska. Siekierko, to syn burmistrza Wysokiego Mazowieckiego, który jesienią startując z 5. miejsca wygrał wybory zdobywając aż 7276 głosów. Weronika Zajkowska to zaś córka wójta Sokół, która także jesienią startowała z listy PiS do sejmików. Wówczas była 13. na liście, a poprało ją 1800 wyborców.
Na sejmowej liście PiS mają są także m.in. obecni posłowie: Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski i Jacek Żalek.
Do Senatu z PiS iść mają: w okręgu łomżyńsko-suwalskim obecny senator Bohdan Paszkowski, w okręgu południowym obejmującym m.in. powiat wysokomazowiecki obecny poseł Jacek Bogucki, a w Białymstoku - Jan Dobrzyński.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę