Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Nocne rozgrywki w Pniewie

Dwanaście drużyn przystąpiło w weekend do po raz pierwszy organizowanego w Pniewie nocnego turnieju piłkarskiego. - Rozgrywki rozpoczynały się wieczorami i ciągnęły się długo po zmroku – mówi Radosław Jemielity, jeden z organizatorów zawodów. - To pierwszy taki turniej w okolicach Łomży i jak się okazało został bardzo dobrze przyjęty przez zarówno przez piłkarzy jak i kibiców, którzy dopingowali zespoły nawet do 3. w nocy Tytuł najlepszej drużyny i puchar wójta gminy Łomża zdobyła ekipa KS BIEL Sonarol, która w finale pokonała ZWKiEC Wysokie Mazowieckie. Trzecie miejsce w rozgrywkach zdobył GKS Łomża.

Nocne rozgrywki piłkarskie odbywały się na boisku „Orlik 2012” w Pniewie.
- Kiedyś uczestniczyłem w takich rozgrywkach w Ełku. Było bardzo ciekawie dlatego postanowiliśmy zrobić je także u nas – opowiada Radosław Jemielity, który wraz z Wojciech Klimaszewski, jest animatorem tutejszego „Orlika”. - Nocne granie już samo w sobie jest ciekawe, a dzięki życzliwości jednego ze sponsorów Ubojni Rytel, która zapewniła grilla dla wszystkich – piłkarzy i kibiców - było piknikowo i rodzinnie.  
Do rozgrywek przystąpiło12 drużyn (w sumie 144 piłkarzy): KS BIEL SONAROL, 30 PLUS, CHŁOPCY BANANOWCY, BUDOWNICTWO SZYDLIK, UNIGLASS, GKS ŁOMŻA, ZWKiEC WYS.MAZ., DEMED, MAGNA ST., DE SENIORS, TSUNAMI I PLANET CASH.
- Z piątku na sobotę mecze rozgrywane były w trzech grupach  systemem „każdy z każdym” i ciągnęły się aż do 3.00 w nocy. Kolejnej nocy drużyny, które awansowały stworzyły dwie grupy po trzy drużyny w każdej. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a następnie został rozegrane mecz o trzecie miejsce i finał – podaje  Radosław Jemielity.
Najlepszą drużyną okazała się ekipa KS BIEL SONAROL w składzie: Maciej Sowa, Paweł Komorowski, Marek Tarnowski, Józef Zając, Henryk Mieczkowski, Michał Bajkiewicz, Rafał Kanadys, Piotr Bajkiewicz, Arkadiusz Górski, Adam Zduńczyk, Krzysztof Konopko i Mateusz Kosiński.
- Ten zespół od samego początku pokazywał, że potrafi dobrze grać w piłkę nożną. Wyraźnie wygrywali wszystkie swoje mecze. Nawet w finale wysoko 3 do 0 pokonali mocną ekipę z Wysokiego Mazowieckiego – dodaje Jemielity.
Trzecie miejsce w turnieju zajął GKS Łomża, a czwarte MAGNA ST.
- Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Sowa (KS BIEL SONAROL). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dębek Krzysztof (ZWKiEC WYS. MAZ.). Najlepiej w bramce spisywał się Sławomir Dąbrowski (MAGNA ST) – wymienia Radosław Jemielity dodając, że puchar dla zwycięzców oraz nagrody indywidualne i upominki dla wszystkich ufundował wójt gminy Łomża Piotr Kłys.
Organizatorzy nocnego turnieju piłkarskiego w Pniewie dziękują za pomoc także firmom: Las Vegas, Agrorolnik i Sulima oraz Urzędowi Gminy Łomża, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Pniewie i sędziemu Michałowi Czarneckiemu. Już dziś zapowiadają też kolejna edycję nocnego turnieju – za rok.

Fot. Magdalena Jemielity


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę