poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

W Narwi i Pisie można dalej łowić. RZGW wycofało się...

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie poinformował, że po ponownym, dokładnym przeanalizowaniu sprawy dotyczącym wypowiedzenia użytkowania prawa rybackiego obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 wycofuje się z uprzednio zajętego stanowiska tj. wypowiedzenia przedmiotowych umów z dnia 29 czerwca 2015r. - czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek na oficjalnej stronie internetowej RZGW. - Intencją tak rozpatrzonej sprawy jest m.in. umożliwienie użytkowania w/w. obwodów rybackich dla celu wykonywania obowiązków wynikających z prawa rybackiego, w tym amatorskiego połowu ryb – podało RZGW.

obraz ze strony internetowej RZGW Warszawa
obraz ze strony internetowej RZGW Warszawa

Przypomnijmy sprawa dotyczy wypowiedzenia przez RZGW Gospodarstwu Rybackiemu Łomża umów dzierżawy odcinków rzek Narew od ujścia rzeki Biebrza do ujścia rzeki Szkwa, oraz Pisy od mostu kolejowego w mieście Pisz do ujścia do rzeki Narwi. Decyzje o rozwiązaniu umów – jak przekazywała we wtorek 14 lipca dyrektor RZGW w Warszawie Iwona Gawłowska - zapadły pod koniec czerwca z mocą od poniedziałku 13 lipca, a konsekwencją miało być to, że zezwolenia na amatorski połów ryb, sprzedawane przez GRŁ miały w tym dniu stracić ważność i od tego czasu miło nie być „możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb”.
Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród wędkarzy w Łomży,, którzy łączenie wypowiedzenia umowy z zakazem połowu ryb uznawali za zupełnie irracjonalne. Oczekiwano na dalszy rozwój wydarzeń. Te jak się okazuje potoczyły się bardzo szybko. Już w czwartek pracownicy RZGW Warszawa zapowiadali wydanie specjalnego stanowiska w sprawie. Opublikowano je dziś – w piątek około 11.00. RZGW wycofało się... ze wszystkiego – przede wszystkim z wypowiedzenia umów GRŁ na administrowanie łowiskami na Narwi i Pisie.

Oto komunikat jaki dostępny jest na stronie internetowej RZGW Warszawa.
Stanowisko RZGW w Warszawie dotyczące umów zawartych z Gospodarstwem Rybacko – Rolnym „Projekt” s. c.
RZGW w Warszawie informuje, że po ponownym, dokładnym przeanalizowaniu sprawy dotyczącym wypowiedzenia użytkowania prawa rybackiego obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 wycofuje się z uprzednio  zajętego stanowiska tj. wypowiedzenia przedmiotowych umów z dnia 29 czerwca 2015r.
Intencją tak rozpatrzonej sprawy jest m.in. umożliwienie użytkowania w/w. obwodów rybackich dla celu wykonywania obowiązków wynikających z prawa rybackiego, w tym amatorskiego połowu ryb.
W związku z powyższym ustalenia dotyczące wykonywania obowiązków określonych umowami użytkowania obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 pozostają w mocy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0