Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

W Narwi i Pisie można dalej łowić. RZGW wycofało się...

Główne zdjęcie
obraz ze strony internetowej RZGW Warszawa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie poinformował, że po ponownym, dokładnym przeanalizowaniu sprawy dotyczącym wypowiedzenia użytkowania prawa rybackiego obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 wycofuje się z uprzednio zajętego stanowiska tj. wypowiedzenia przedmiotowych umów z dnia 29 czerwca 2015r. - czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek na oficjalnej stronie internetowej RZGW. - Intencją tak rozpatrzonej sprawy jest m.in. umożliwienie użytkowania w/w. obwodów rybackich dla celu wykonywania obowiązków wynikających z prawa rybackiego, w tym amatorskiego połowu ryb – podało RZGW.

Przypomnijmy sprawa dotyczy wypowiedzenia przez RZGW Gospodarstwu Rybackiemu Łomża umów dzierżawy odcinków rzek Narew od ujścia rzeki Biebrza do ujścia rzeki Szkwa, oraz Pisy od mostu kolejowego w mieście Pisz do ujścia do rzeki Narwi. Decyzje o rozwiązaniu umów – jak przekazywała we wtorek 14 lipca dyrektor RZGW w Warszawie Iwona Gawłowska - zapadły pod koniec czerwca z mocą od poniedziałku 13 lipca, a konsekwencją miało być to, że zezwolenia na amatorski połów ryb, sprzedawane przez GRŁ miały w tym dniu stracić ważność i od tego czasu miło nie być „możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb”.
Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród wędkarzy w Łomży,, którzy łączenie wypowiedzenia umowy z zakazem połowu ryb uznawali za zupełnie irracjonalne. Oczekiwano na dalszy rozwój wydarzeń. Te jak się okazuje potoczyły się bardzo szybko. Już w czwartek pracownicy RZGW Warszawa zapowiadali wydanie specjalnego stanowiska w sprawie. Opublikowano je dziś – w piątek około 11.00. RZGW wycofało się... ze wszystkiego – przede wszystkim z wypowiedzenia umów GRŁ na administrowanie łowiskami na Narwi i Pisie.

Oto komunikat jaki dostępny jest na stronie internetowej RZGW Warszawa.
Stanowisko RZGW w Warszawie dotyczące umów zawartych z Gospodarstwem Rybacko – Rolnym „Projekt” s. c.
RZGW w Warszawie informuje, że po ponownym, dokładnym przeanalizowaniu sprawy dotyczącym wypowiedzenia użytkowania prawa rybackiego obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 wycofuje się z uprzednio  zajętego stanowiska tj. wypowiedzenia przedmiotowych umów z dnia 29 czerwca 2015r.
Intencją tak rozpatrzonej sprawy jest m.in. umożliwienie użytkowania w/w. obwodów rybackich dla celu wykonywania obowiązków wynikających z prawa rybackiego, w tym amatorskiego połowu ryb.
W związku z powyższym ustalenia dotyczące wykonywania obowiązków określonych umowami użytkowania obwodów rybackich rzeka Pisa – nr 1, rzeka Pisa – nr 2, rzeka Narew – nr 5 pozostają w mocy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę