Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne przygody w bibliotece

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Wiedzą o tym doskonale dzieci przychodzące na zajęcia „Lato w bibliotece” w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. – Najfajniejsze jest to, że się tu bawimy i chodzimy w różne ciekawe miejsca! – mówi 8-letni Tomek Boryszewski. – Wolę przyjść tutaj niż spędzać czas przed telewizorem czy komputerem! – Jest tutaj dużo fajnych pań, miło się spędza czas, bo jest dużo fajnych zajęć! – dodaje 10-letnia Iza. – Chodzimy też do pani Magdy, która uczy nas piosenki na Gościniec i powiedziała, że wybierze niektóre osoby do zaśpiewania jej na scenie!

Przeznaczony na księgozbiór dla dzieci budynek biblioteka przy ul. 3 Maja 6 w wakacje nie jest pusty. Młodzi czytelnicy przychodzą by wymienić przeczytane książki, pograć w gry planszowe, czy skorzystać z internetu. Do tego, od początku wakacji, w każdy wtorek i środę przez dwie – trzy godziny odbywają się specjalne wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisało się na nie ponad 50 osób.
– W czasie spotkań uczestnicy bawią się, słuchają tekstu czytanego, poznają i polecają książki, wykonują prace plastyczne, a także mają możliwość porozmawiania z zaproszonym gościem – mówi Aleksandra Morawska z Oddziału dla Dzieci MBP.  – W zeszłym tygodniu dzieci brały udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Sylwię Kraszewską ze szkoły tańca. We wtorek policjanci przypominali jak bezpiecznie spędzać wakacje.
– Prowadzimy działania pod nazwą „Bezpieczne wakacje” i już na początku czerwca zaczęliśmy serię spotkań w szkołach – dodaje młodszy aspirant Ewelina Szlesińska. – Są one skierowane do młodszych dzieci i teraz odwiedzamy miejsca, gdzie spędzają one wakacje, jak np. w Centrum Katolickim, w Ptakach czy tutaj w bibliotece, prezentując w bardzo przystępnej, zabawowej formie zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnych podróży, nad wodą, na wsi, ale też w mieście czy bezpiecznego korzystania z internetu.
Każde lipcowe, wtorkowe spotkanie zakończone jest uczestnictwem w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Magdę Sinoff w MDK-DŚT w Łomży, a przez całe wakacje w środy dzieci mają możliwość wspólnego obejrzenia filmu animowanego. Uczestników zajęć czekają też wyprawa do Muzeum Północno-Mazowieckiego, spotkania z kierowniczką schroniska „Arka”, która opowie o tym jak postępować ze zwierzętami oraz z piłkarzami Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża, które, co ciekawe, interesuje zarówno chłopców jak i dziewczynki. Zadowoleni są też rodzice i opiekunowie dzieci, podkreślający, że ich pociechy chętnie przychodzą do biblioteki, bardzo dużo wynoszą z tych zajęć, ciągle uczą się czegoś nowego i przede wszystkim świetnie bawią. Ba, czasem nawet piszą o tym wiersze, jak Urszula Kowalewska, uczennica kl. III b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży: „Właśnie to jest biblioteka/Która zawsze na mnie czeka/Jest to miejsce wyjątkowe/Są tu książki, gry planszowe. (…) Biblioteka cię zaprasza/I przygody czas ogłasza”.
– Takie zajęcia są bardzo pożyteczne! – ocenia Grażyna Nizik. – Mój wnusio czasami odnosi się sceptycznie do takich zajęć, ale jak przyszedł tu pierwszego dnia, powiedział, żeby odebrać go po godzinie. Ale tak wyszło, że odebrałam go po trzech i mówił, że po godzinie by nie wyszedł, tak mu się tutaj spodobało!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Oddział dla Dzieci MBP


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę