Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Łomża będzie oszczędzała. Zespół już jest.

Prezydent Mariusz Chrzanowski powołał zespół ds. opracowania programu oszczędnościowego. Kilkuosobowy urzędniczo-rajcowski zespół ma za zadanie m.in. przygotowanie i przedstawienie Prezydentowi oraz Radzie Miasta propozycji realnych koncepcji i rozwiązań miejskich oszczędności.

O konieczności i planach oszczędzania Łomży mówiła jeszcze w maju nowa skarbnik miasta. - Należy w terminie niezwłocznym obniżyć wydatki bieżące budżetu miasta – mówiła Elżbieta Parzych przy okazji dyskusji radnych o opracowanym na zlecenie prezydenta Chrzanowskiego audytem finansowym miasta. - Obniżenie wydatków bieżących o 7-10% da nam dodatkowo około 10 milionów złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na inwestycje. To jest możliwe i przy niewielkim wysiłku – dodawała.  (zobacz: Będą oszczędności w mieście)

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta prezydent Mariusz Chrzanowski mówił, że następnego dnia odbędzie się „posiedzenie komisji ds. racjonalizacji wydatków”. Gdy tego dnia poprosiliśmy w ratuszu o wyjaśnienie co to za ciało, i czym się zajmuje, dziś Grzegorz Daniluk przekazał, że to zespół ds. opracowania programu oszczędnościowego, który prezydent Chrzanowski powołał zarządzeniem z 14 lipca 2015 r. W jego skład weszli najważniejsi pracownicy ratusza: wiceprezydenci Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki, skarbnik miasta Elżbieta Parzych, kierownik Oddziału Budżetu UM Bożena Szypulska, oraz radni Łomży Bernadeta Krynicka, Bogumiła Olbryś, Alicja Konopka, Tadeusz Zaremba, Hanka Gałązka, Dariusz Domasiewicz i Andrzej Wojtkowski.
- Zespół ma za zadanie: określenie harmonogramu i zakresu prac podzespołów związanych z racjonalizacją wydatków we wszystkich obszarach budżetu; koordynowanie prac poszczególnych podzespołów; przeanalizowanie raportów oraz wniosków samorządowych przez poszczególne podzespoły; wybranie najlepszych rozwiązań; oraz przygotowanie i przedstawienie Prezydentowi oraz Radzie Miasta propozycji realnych koncepcji i rozwiązań – przekazuje Daniluk.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę