Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Poza rankingiem „Rz”

Główne zdjęcie
Łomża

Łomża należy do małej grupy najgorszych miast powiatowych w Polsce. Tak wynika z najnowszego rankingu najlepszych samorządów dziennika „Rzeczpospolita”. Prestiżowy ranking uhonoruje gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy zachowaniu bezpieczeństwa finansowego. Niestety na opublikowanej liście najlepszych 58 miast na prawach powiatów w Polsce nie ma Łomży, choć tych samorządów w kraju jest w sumie tylko 65.

„W rankingu staramy się wskazać te miasta i gminy, które uzyskują świetne wyniki w zarządzaniu swoimi finansami oraz dbają o jakość życia mieszkańców” - czytamy w artykule prezentującym najlepszych.
Wśród miast na prawach powiatu wygrał Gdańsk, w kategorii gmin miejsko-wiejskich Kołobrzeg, a wśród gmin wiejskich gmina Zielonki z Małopolski.  
Łomży w rankingu samorządów „Rz” nie było już raz w 2013 roku. W ubiegłym roku wróciliśmy na 45 miejsce. Teraz na liście znowu Łomży nie ma, choć tym razem lista obejmuje aż 58 pozycji. Na 51. miejscu jest Ostrołęka, na 35. Suwałki, a na 22. Białystok.
Wśród gmin miejsko-wiejskich najwyżej na liście z województwa podlaskiego jest Wysokie Mazowieckie – na 80 pozycji, a wśród gmin wiejskich: Suwałki -23. miejsce, Grabowo – 84 i Kolno – 85.

Dotacje na... (pocieszenie?)
Rzeczpospolita opublikowała także dwa podrankingi: europejski samorząd i innowacyjny samorząd. Łomża jest tylko w tym pierwszym z nich, ale – co może być zaskakujące – bardzo wysoko. Miasto znalazło się na 8. pozycji wśród polskich miast na prawach powiatów pod względem pozyskiwanych unijnych dotacji. W przeliczeniu na mieszkańca przychody Łomży z dotacji wyniosły aż 783 zł. Dla porównania  Białystok jest 26. z dotacjami rzędu 494 zł na głowę mieszkańca, Suwałki 41. (275 zł), a Ostrołęka 45 (288 zł).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę