Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Wędkarskie zmagania na Biebrzy i Narwi

Około stu okoni, kilka szczupaków oraz jeden jaź to wędkarskie trofea złowione podczas XVI Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych o Puchar Prezesa Koła PZW nr 80 w Łomży, jakie w weekend rozegrano na Biebrzy i Narwi. W dwudniowych zmaganiach uczestniczyło 51 wędkarzy m.in. z: Siemiatycz, Małkini, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Komorowa, Siedlec i oczywiście Łomży.

Miejscem wędkarskich rywalizacji były obie rzeki: Narew od Strękowej Góry w górę rzeki oraz Biebrza od Brzostowa aż po ujście do Narwi. O tym kto zawody wygrał decydowały ryby które złowił – i to indywidualnie, oraz w parach. Jak relacjonuje, prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła  PZW nr 80 w Łomży, w tym roku wędkarze na branie nie mogli narzekać. Wśród zdobyczy znalazły się szczupaki, liczne okonie oraz jeden jaź złowiony na Biebrzy.
- Wszystko to było możliwe dzięki jak zawsze życzliwej postawie władz Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Okręgu PZW w Białymstoku – podkreśla Sychowicz.
W klasyfikacji indywidualnej zawody wygrał Jerzy Szyżysko, który za złowione okazy zebrał w sumie  3990 pkt, i wyprzedził Marka Pyszyńskiego oraz Marka Boguckiego, którzy zebrali po 1610 pkt. (4. Krzysztof Niewiarowski – 8160 pkt, 5. Adam Mazur – 3490 pkt, 6. Łukasz Wawreniuk – 1710 pkt)
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła para Spiner II-D Koło Nr 80 Łomża  Jerzy Szyżysko i Krzysztof Gedrowicz przed Spin Mad - Siemiatycze Łukasz Wawreniuk i Marek Bogucki oraz Koło Nr 80 Łomża III Krzysztof Sychowicz i Janusz Jaśkowski. (4. Sandacz II-D: Henryk Szostak i Andrzej Mykieta, 5. Spiner I-D Koło Nr. 80 Łomża: Władysław Mierzejewski i Arkadiusz Kowalewski, 6. Spin Mad – Siedlce: Adam Olędzki i Tomasz Prachnio).
Poza satysfakcją ze zwycięstwa najlepsi wędkarze otrzymali także nagrody rzeczowe ufundowane przez Koło Nr 80 PZW w Łomży, Firmę SpinMad, Waldemara Zajkowskiego, Władysława Mierzejewskiego i Urząd Marszałkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę