Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gościniec z muzyką i atrakcjami dla każdego

– W tym roku przygotowaliśmy coś ciekawego i atrakcyjnego dla każdego pokolenia! – zapowiada organizator imprezy Roman Borawski, dyrektor MDK-DŚT. – Na Gościńcu znajdą coś dla siebie zarówno ci najstarsi jak i najmłodsi, bo mamy w programie sporo nowości i niespodzianek! Gwiazdą sobotniej imprezy będzie łączący rocka, hip hop i soul zespół Afromental, z telewizyjnymi celebrytami w składzie, Tomsonem i Baronem. Wcześniej wystąpią: grający nowoorleański tradycyjny jazz Happy Play Dixieland Band, łotewski pop rockowy Dabasu Durovys oraz gwiazda lat 80. Wanda Kwietniewska z zespołem Wanda i Banda. Tradycyjnie nie zabraknie też konkursów, odbędzie się prezentacja drużyny Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża przed nowym sezonem oraz pierwszy w historii Gościńca piknik rodzinny.

Tegoroczny Gościniec odbędzie się w amfiteatrze miejskim przy ul. Zjazd w sobotę 18 lipca. O godzinie 15.00 rozpocznie się część festynowa, wypełniona występami młodych talentów, mistrzostwami w jedzeniu fafernuchów, konkursem na najbardziej odlotowy kapelusz oraz piknikiem rodzinnym.
– Nowością jest piknik rodzinny, dlatego chcemy zachęcić do przybywania na Gościniec całymi rodzinami, które będą wspólnie się bawić podczas konkursów, gier i zabaw – mówi dyr. Borawski. – Na razie nie zdradzamy jakie to będą konkurencje, ale atrakcji dla familijnych drużyn nie zabraknie.
Pierwszą część imprezy zakończy koncert warszawskiego zespołu Happy Play Dixieland Band, grającego taneczny jazz z lat 20. ubiegłego wieku.
– Pierwszy raz wystąpi na Gościńcu zespół jazzu tradycyjnego – zapowiada Roman Borawski. –Zrodzony w Nowym Orleanie dotrwał on do dnia dzisiejszego i zostanie zaprezentowany w Łomży w tradycyjnej, klasycznej formie, ale też w rozrywkowej postaci.
Część koncertową rozpocznie o godz. 18.00 godzinny występ zespołu Dabasu Durovys z Łotwy, grającego melodyjnego rocka w stylu Brainstorm czy Myslovitz.
– Od kilku lat nie mieliśmy gości zza granicy – mówi dyr. Borawski. – Tym razem będziemy gościć łotewski zespół  Dabasu Durovys, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza wrota niebios.
Przerwy techniczne potrzebne na zmianę sprzętu na scenie będą wypełniać  konkursy sponsorskie Browaru Łomża czy inne atrakcje, jak prezentacja drużyny ŁKS-u, po czym scenę na 70 minut opanuje żywiołowa Wanda Kwietniewska, która wykona swoje wielkie przeboje: „Nie będę Julią”, „Hi-Fi” czy „Chcę zapomnieć”.
– Wanda Kwietniewska ze swoją formacją Wanda i Banda przypomni liczne przeboje, które wylansowała w latach 80. oraz początki boomu rockowego w Polsce, kiedy to była wokalistką zespołu Lombard – potwierdza dyr. Borawski.
Tuż przed występem gwiazdy wieczoru odbędzie się  MDK Łomża Show – specjalny program przygotowany przez mistrzów Europy, tancerzy Marka Kisiela oraz wokalistów, podopiecznych Magdy Sinoff i Bernarda Karwowskiego.
– Od kilku lat przygotowujemy na Gościniec specjalne programy „MDK Łomża Show” i w tym roku będzie podobnie – zapowiada Roman Borawski. – Znowu pokażemy umiejętności naszych wokalistów i tancerzy, a co to będzie za niespodzianka nie będę zdradzał – to okaże się na scenie tuż przed koncertem Afromental!
Ci ostatni pojawią się na scenie o godzinie 21.00. Zespół zapowiada z okazji pierwszego przyjazdu do Łomży specjalny półtoragodzinny koncert, w którym nie zabraknie zarówno starszych, jak i najnowszych przebojów, w tym „Rock & Rollin' Love” czy tytułowego z ubiegłorocznej płyty „Mental House”.
– Afromental jest doskonale znany młodemu pokoleniu, a większości Polaków jest również znany z prezentacji telewizyjnych w różnych show poszukujących młodych gwiazd – zauważa Roman Borawski. – Koncert zapowiada się bardzo dynamicznie, bo już po oczekiwaniach zespołu co do sceny domyślam się, że to będzie świetny show. Tak więc jeśli ktoś chce zobaczyć w akcji na żywo Tomsona i Barona, to lepszej okazji nie będzie!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę