Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Charytatywny koncert dla Filipa

– Filipek 28 kwietnia skończył trzy latka. Wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe charakteryzuje się u niego tym, że wszystkie mięśnie, łącznie z przełykiem są bardzo wiotkie. Dopiero pół roku temu zaczął jeść jakieś małe kanapeczki. Cały czas walczymy o to, żeby postawić go na nogi, żeby mógł samodzielnie chodzić - opowiada Agnieszka Wądołowska, mama chorego chłopca. Niestety rehabilitacja dziecka jest bardzo kosztowna. Na szczęście w pomoc rodzinie włączają się ludzie dobrej woli organizując różnorakie akcje na rzecz Filipka. Teraz muzycy z kilku łomżyńskich kapel chcą zagrać charytatywny koncert dla Filipa.

– W przypadku Filipa tylko prywatna rehabilitacja daje oczekiwane efekty – jeździmy na różne turnusy, potrzebny też jest specjalny fotelik samochodowy, ze wzmocnieniem plecków, bo tamte mięśnie też ma wiotkie. A taka rehabilitacja to są ogromne koszty... – mówi Agnieszka Wądołowska.
Rodzice chłopca szukają jednak każdej możliwej pomocy, ponieważ widzą, że po dotychczasowych zabiegach rehabilitacyjnych stan synka ulega ciągłej poprawie.
– Od roku jeździmy na te prywatne turnusy do Krynicy Zdroju – nie kryje radości Agnieszka Wądołowska. –  Jest tam rewelacyjna kadra, która zna się na jego przypadku, daje nam dużo wskazówek i dzięki nim w grudniu tamtego roku Filip po raz pierwszy stanął w łóżeczku. Teraz już po nim wędruje, jego nóżki są mocniejsze, więc daje to efekty i naprawdę z każdym dniem widać te postępy! Jest bardzo chętny do zabawy, do oglądania bajeczek, czego wcześniej nie było, tylko leżał i mało co go interesowało. Nie miał też siły by sięgnąć po zabawkę, a teraz już tak – jest takim małym, fajnym urwisem!

Na rzecz Filipa zbierane są plastikowe nakrętki, kwestowano już w czasie Motoserca w kwietniu tego roku. Teraz, w przyszłą niedzielę 19 lipca, dla Filipa w herbaciarni Pikoteria zagrają: Polityka, The BL Blues Band, Microklimat, Ftz & Baks oraz Agnieszka Żemek-Pawczyńska/Grzegorz Sekmistrz. W trakcie koncertu zbierane będą pieniądze na jego dalsze leczenie chłopca.
– Wiedzieliśmy o Filipku, że potrzebuje pomocy i doszliśmy z Kasią do wniosku, że warto zrobić dla tego chłopaczka koncert – mówi wokalista i gitarzysta Polityki Robert Wieczorek. – Jest tu sporo zespołów, wiele z nich grało w Pikoterii, nie brakowało więc muzyków których można było zapytać, czy wzięli by udział w takim koncercie. Nie było z tym żadnych problemów, jeśli tylko pasowały terminy nikt nie odmawiał – myślę, że będzie fajnie, spodziewam się świetnego koncertu, sporej frekwencji i sporych datków do tej puszki dla Filipka!
– Kiedy zgłosiła się do mnie pani Agnieszka nie miałam żadnych wątpliwości – dodaje właścicielka herbaciarni Katarzyna Pikosz.– Rozmawiałyśmy w jaki sposób Filip funkcjonuje, dlatego wiedziałam, że trzeba pomóc i że jesteśmy w stanie to zrobić. Bardzo podnoszące na duchu jest to, że w zasadzie żadna z osób, z którymi rozmawiałam i prosiłam o pomoc, współuczestnictwo w koncercie nie odmówiła – ta ludzka życzliwość jest naprawdę imponująca i mam nadzieję, że koncert przyniesie taki efekt, że uda się zebrać jakąś znaczącą kwotę na rehabilitację Filipa, bo ten chłopiec bardzo tego potrzebuje!

Wszyscy podkreślają duże zaangażowanie łomżyńskiego środowiska muzycznego w organizację charytatywnego koncertu dla Filipka. Poza wymienionymi wyżej artystami wezmą w nim również udział inni wykonawcy. Wielu z nich przygotowuje z tej okazji specjalne utwory czy całe sety premierowych kompozycji. Szczegóły co do godziny, miejsca  i dokładnego programu koncertu dla Filipka: www.facebook.com/pikoteria

Wojciech Chamryk 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę