Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Milionerzy są wśród nas

Ponad 20 milionów złotych to ubiegłoroczny największy dochód zgłoszony do opodatkowania przez mieszkańca województwa podlaskiego. Okazuje się, że milionerów nam przybywa i to szybko. Tylko w Łomży wypełniając PIT-y takie dochody powyżej miliona wskazało ponad 40 osób – o 20% więcej niż rok wcześniej.

Z analiz Izby Skarbowej wynika, że podobnie jak przed rokiem, 98,56 proc. podatników z regionu znalazło się w I przedziale podatkowym, a więc zarobiło w ciągu roku nie więcej ni 85 tys. 528 zł. Ci wszyscy rozliczają się płacąc 18 proc. podatek. Reszta społeczeństwa – czyli 1,44 proc. to osoby, które zarobiły więcej i musiały, od pozostałej części swoich dochodów, zapłacić 32 proc.  podatku. W sumie w całym województwie to 10 tysięcy 152 osoby o 920 więcej niż przed rokiem. W tej grupie są też nasi milionerzy. W tym roku rozliczając PIT przekroczenie milionowej granicy dochodów, w całym województwie, wskazało 393 osoby, podczas gdy rok wcześniej, takimi dochodami mogło się pochwalić tylko 325 osób. Najwięcej „milionerów” było w Białymstoku i okolicach – 192 (o 32 więcej niż przed rokiem), ale ich liczba zwiększyła się także w Łomży. W podsumowaniu tegorocznej kampanii PIT-owiej Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, przekazuje, że w Łomży rozliczyły się 42 osoby z ponad milionem dochodu w 2014 roku. To o 7 więcej niż przed rokiem. Dla przykładu w większych Suwałkach milionerów było tylko 39 (o 6 więcej niż przed rokiem).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę