sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zwolnienia w szkole

10 nauczycieli straci pracę w Łomży od nowego roku szkolnego. Taką informację przekazała radnym wiceprezydent ds. edukacji Agnieszka Muzyk ogólnie informując o wynikach naboru do miejskich szkół. Najtrudniejsza sytuacja z naborem jest w Zespole Szkół Drzewnych. Tu do trzech rożnych klas technikum zgłosiło się od 5 do 12 uczniów. Jak mówiła radnym wiceprezydent nie ma jeszcze decyzji czy te klasy zostaną uruchomione, ale dyrektor Drzewnej Irena Zwornicka wyjaśnia, że podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Chrzanowski uzgodniono, że w technikum zostanie uruchomiona jedna klasa trzech zawodów, gdy szkoła zbierze 20 uczniów. - Taka liczbę już mamy, czekamy teraz na formalną decyzję prezydenta – mówi Zwornicka.

- W przedszkolach sytuację mamy bardzo dobrą, wszystkie rodziny, które starały się o posłanie dziecka do przedszkola dostały miejsca i tam zwiększamy zatrudnienie, ale z założeniem, że to czasowe zatrudnienie – przekazywała wiceprezydent Muzyk.
W szkołach podstawowych po naborze została dodana jedna dodatkowa klasa pierwsze w SP nr 7.
- We wszystkich (podstawówkach – dop. red.) jest też sytuacja w miarę korzystna jeśli chodzi o zatrudnienie  - dodawała.
W gimnazjach, mimo że nabór został zamknięty w piątek, są jeszcze przesunięcia.
- 10 nauczycieli – na ten moment, niestety straci pracę w Łomży – i taka stosowną informację przygotowałam i wystąpiliśmy do ministerstwa edukacji o refundację środków na ich odprawy – dodawała wiceprezydent zaznaczając, że w tej grupie są także nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych.
Z przekazywanych przez wiceprezydent Agnieszkę Muzyk informacji wynika, że bardzo dobrze nabór wypadł w „Mechaniaku”, gdzie do np. do klasy w technikum informatycznym zgłosiło się 90 osób i zamiast jednej uruchomiono trzy klasy.
Szkoła na Zielonej - „bez fajerwerków, ale są mocne punkty”, Weta „mamy nadzieje, że będzie bardzo dobrze”  - mówiła wiceprezydent informując, że są dokonywane jeszcze pewne przesunięcia.
Odnosząc się do naboru w Drzewnej wiceprezydent Muzyk mówiła, że tu „sytuacja jest dość trudna”. Podawała, że do klasy technik geodeta zgłosiło się 5 chętnych, do klasy technik ochrony środowiska 9, a do klasy technik technologii drewna 12.
- Nie są to satysfakcjonujące liczby aby uruchomić klasy, ale trwają rozmowy - dodawała informując radnych, że odbyło się spotkanie dyrektor szkoły z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.
Dyrektor szkoły Drzewnej Irena Zwornicka podkreśla, że podczas spotkania z prezydentem Łomży, w którym brał udział także naczelnik wydziału oświaty, ustalono, że w technikum może zostać uruchomiona jedna klasa skupiająca uczniów trzech zawodów. Aby uzyskać zgodę na takie rozwiązanie szkoła musi zebrać minimum 20 uczniów i jak podkreśla dyrektor Zwornicka taka liczba podań już jest zebrana.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0