Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Sejmowa Komisja Rolnictwa będzie debatowała w Jedwabnem

Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat sytuacji na rynku mleka, skutków likwidacji kwot mlecznych oraz działań podejmowanych i planowanych przez Rząd to jeden z punktów wyjazdowego posiedzenia posłów członków Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Jedwabnem. Spotkanie zaplanowane jest na przyszły czwartek – 16 lipca.

Zgodnie z decyzją Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela na spotkanie posłów członków sejmowej Komisji Rolnictwa z przedstawicielami ministerstw, władz wojewódzkich i samorządowych oraz organizacji środowisk rolniczych w ramach wizytacji w Jedwabnem i Biebrzańskim Parku Narodowym w dniach 16-17 lipca zostali zaproszeni m.in. wójtowie okolicznych gmin.

Spotkanie w Jedwabnem odbędzie się w 16 lipca  2015 r. (czwartek), o godz. 14.00,  w sali  konferencyjnej restauracji „Parkowa” ul. Sadowa 25. Na ten dzień zaplanowano następujący porządek obrad Komisji:

1. Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat sytuacji na rynku mleka, skutków likwidacji kwot mlecznych oraz działań podejmowanych i planowanych przez Rząd. 
2. Przedstawienie potrzeb finansowych małych miast (do 20 tys. ) i gmin  w zakresie realizacji zadań własnych i zleconych. 
3. Informacja Marszałka Województwa Podlaskiego na temat możliwości finansowania zadań w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich  w Nowej Perspektywie  Finansowej. 
4. Informacja Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat finansowania inwestycji  na obszarach wiejskich w NPF – praktyczne aspekty. 
5. Dyskusja z udziałem przedstawicieli samorządów oraz organizacji środowisk rolniczych.

Następnego dnia posłowie z Komisji Rolnictwa będą debatować  (od godz. 10.00) w sali konferencyjnej siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego, Osowiec-Twierdza. W programie znalazły się:

1. Informacja Ministra Środowiska oraz Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi: 
- szanse i bariery rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich na terenach parków narodowych  ze szczególnym uwzględnieniem Biebrzańskiego Parku Narodowego 
- finansowanie realizacji zadań przez Biebrzański Park Narodowy 
- źródła finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich na terenie parków narodowych w Nowej Perspektywie Finansowej 
2. Przedstawienie problemów dotyczących utrudnień w gospodarce rolnej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego:
- dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego ,
- przedstawiciele samorządów oraz organizacji środowisk rolniczych,
3. Dyskusja z udziałem przedstawicieli rolników i samorządów. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę