Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Żyliński za Dzierzgowskiego

Główne zdjęcie
Wiesław Żyliński

Działacz PSL z Kleosina Wiesław Żyliński, dotychczasowy kierownik Biurem Wsparcia Inwestycyjnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku, będzie nowym wicewojewoda podlaskim. Żyliński zajmie miejsce odwołanego pod koniec kwietnia z tej funkcji Wojciecha Dzierzgowskiego z Łomży, przeciwko któremu skierowano do sądu akt oskarżenia o składanie fałszywych oświadczeń o stanie majątkowym oraz nierzetelnych pisemnych oświadczeń w celu uzyskania kredytów i pożyczki.

Żylińskiego na nowego wicewojewodę powołała premier Ewa Kopacz. Jutro w południe w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku ma odbyć się uroczystość wręczenia powołania nowemu wicewojewodzie.
Jak przekazuje Joanna Pilcicka rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego Wiesław Żyliński jest absolwentem Politechniki Białostockiej - mgr inż. budownictwa lądowego (specjalność drogi, ulice, lotniska).  W 2004 roku ukończył podyplomowe studia "Zarzadzanie i finanse w ochronie zdrowia" w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Odbył wiele szkoleń z zakresu zarządzania organizacją i zasobami ludzkimi oraz finansów i funduszy europejskich.
Zawodowo m.in. przez 12 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w ogólnopolskich sieciach handlowych Komfort S.A. oraz  Stalexport S.A., kierował  Wojewódzkim Ośrodkiem  Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz pracował na stanowisku  Dyrektora w spółce NOVUMNET S.A.
Przez 16 lat prowadził indywidualną działalność gospodarczą. Od 2009 r. kieruje Biurem Wsparcia Inwestycyjnego w Podlaskim Oddziale Regionalnym ARiMR.
Żona jest lekarzem. Ma córkę i dwóch synów oraz wnuka Michała.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę