środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Żyliński za Dzierzgowskiego

Działacz PSL z Kleosina Wiesław Żyliński, dotychczasowy kierownik Biurem Wsparcia Inwestycyjnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku, będzie nowym wicewojewoda podlaskim. Żyliński zajmie miejsce odwołanego pod koniec kwietnia z tej funkcji Wojciecha Dzierzgowskiego z Łomży, przeciwko któremu skierowano do sądu akt oskarżenia o składanie fałszywych oświadczeń o stanie majątkowym oraz nierzetelnych pisemnych oświadczeń w celu uzyskania kredytów i pożyczki.

Wiesław Żyliński
Wiesław Żyliński

Żylińskiego na nowego wicewojewodę powołała premier Ewa Kopacz. Jutro w południe w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku ma odbyć się uroczystość wręczenia powołania nowemu wicewojewodzie.
Jak przekazuje Joanna Pilcicka rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego Wiesław Żyliński jest absolwentem Politechniki Białostockiej - mgr inż. budownictwa lądowego (specjalność drogi, ulice, lotniska).  W 2004 roku ukończył podyplomowe studia "Zarzadzanie i finanse w ochronie zdrowia" w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Odbył wiele szkoleń z zakresu zarządzania organizacją i zasobami ludzkimi oraz finansów i funduszy europejskich.
Zawodowo m.in. przez 12 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w ogólnopolskich sieciach handlowych Komfort S.A. oraz  Stalexport S.A., kierował  Wojewódzkim Ośrodkiem  Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz pracował na stanowisku  Dyrektora w spółce NOVUMNET S.A.
Przez 16 lat prowadził indywidualną działalność gospodarczą. Od 2009 r. kieruje Biurem Wsparcia Inwestycyjnego w Podlaskim Oddziale Regionalnym ARiMR.
Żona jest lekarzem. Ma córkę i dwóch synów oraz wnuka Michała.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0