Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Wody w Narwi coraz mniej

Główne zdjęcie
Niski stan wody w Narwi

Już tylko 10 cm brakuje Narwi w okolicach Łomży do osiągnięcia rekordowego minimum. Dziś rano obserwator IMGW podawał, że poziom rzeki wynosi 76 cm. Jeszcze cztery dni temu było tu 83 cm wody. Sytuacja hydrologiczna w regionie staje się coraz trudniejsza. Dziś Rozoga, prawy dopływ Narwi, w miejscowości Walery – jako pierwsza rzeka w regionie - osiągnęła swój najniższych poziom w historii prowadzonych pomiarów stanu wody.

Niski stan wody w Narwi
Niski stan wody w Narwi
Niski stan wody w Narwi
Niski stan wody w Narwi
Niski stan wody w Narwi
Niski stan wody w Narwi

Rzeka Rozoga powstaje z połączenia dwóch strug: Jerutki, wypływającej z jeziora Marksewo i Radostówki, wypływającej z bagnistych łąk w pobliżu wsi Olszyny na wschód od Szczytna. Strugi te łączą się powyżej Myszyńca, a Rozoga uchodzi do Narwi 7,5 km powyżej Ostrołęki.

Niestety z racji braku intensywnych opadów deszczu ciągle też spadają poziomy innych rzek regionu. Stany poniżej średniego niskiego stanu wód notowany jest już w 20 miejscach. Do swojego najniższego rekordu tylko 4 cm potrzebuje rzeka Omulew – także prawy dopływ Narwi.

Spada także poziom wody w głównych rzekach: Pisie, Biebrzy i Narwi. Poziom rzeki w Wiźnie dziś rano wynosił 138 cm, a 4 dni temu był o 10 cm wyższy. W Łomży czujnik wskazuje 77 cm, obserwator podał 76 cm, wobec rekordowego minimum na poziomie 66 cm.  W Nowogrodzie poziom Narwi wynosił tylko 30 cm. Cztery dni temu było tu o 8 cm więcej, a rekordowe minimum to jedynie 16 cm. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę