Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tragiczny weekend nad wodą

Upalna pogoda sprawiła, że wielu mieszkańców regionu szukało ochłodzenia w wodzie. Niestety dla niektórych z nich zakończyło się to tragicznie. Jak podaje policja w piątek wieczorem w stawie na terenie gminy Korycin utonął 17-letni chłopak, a w sobotę w rzece Sokołda życie stracił 26-letni mieszkaniec gminy Supraśl. Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Białymstoku przy Stawach Dojlidzkich. 34-latek po skoku do wody zaczął się topić. Świadkowie zdarzenia wyciągnęli go na brzeg, a wezwane służby przeprowadziły resuscytację, ale nie odzyskał przytomność i w takim stanie został przewieziony do szpitala.

We wszystkich tych zdarzeniach policjanci ustalają teraz ich przyczyny i okoliczności. Apelują też do wypoczywających nad wodą o dbanie o własne bezpieczeństwo i zachowywanie zdrowego rozsądku.
- W czasie obecnie panujących bardzo wysokich temperatur nie wbiegajmy gwałtownie do wody – należy robić to stopniowo, aby uniknąć szoku termicznego. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody, jeżeli wcześniej spożywaliśmy alkohol – proszą policjanci.

W sumie w całym kraju w najgorętszy weekend tych wakacji nad polskimi wodami zginęło 41 osób. Najczęstszymi przyczynami utonięć są brawura i alkohol.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę