poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@

Umocnieni Duchem Świętym

Dnia 31 maja 2015 roku o godzinie 18.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, ul. Krzywe Koło 3 młodzież z naszej placówki przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania.

Wychowankowie bardzo solidnie przygotowywali się do tej szczególnej uroczystości, gdyż Bierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. 
Do Bierzmowania w tym roku przystąpiło 13 wychowanków. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej młodzież przyjęła z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego.      Uroczystość przebiegała w podniosłym nastroju. Wychowankowie placówki w skupieniu uczestniczyli we Mszy Świętej słuchając pięknego i pouczającego kazania.  Wszyscy byli świadomi, że przez sakrament bierzmowania jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.


Opracowała: Izabela Zakrzewska - pedagog

Marek Osowiecki
cz, 02 lipca 2015 12:02
Data ostatniej edycji: cz, 02 lipca 2015 12:23:38

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0