środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Indeks za opisanie kanibalizmu i wydziobywania piór u ptaków

Filip Łapiński, absolwent technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zdobył indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. To nagroda główna w 12. już Konkursie Jana Stypuły dr nauk weterynaryjnych Senatora Ziemi Łomżyńskiej. Filip Łapiński otrzymał ją za pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków”.

Filip Łapiński i Jan Jarota
Filip Łapiński i Jan Jarota
Finaliści XII Konkursu Jana Stypuł w Wecie
Finaliści XII Konkursu Jana Stypuł w Wecie

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Wety kształcących się w zawodzie technika weterynarii. Stają do niego najlepsi absolwenci, a ocenie podlegają ich pisane przez cały rok pod kierunkiem nauczycieli prace. W tym roku obok Filipa Łapińskiego o indeks SGGW walczyli także: Przemysław Bazydło, Ewa Lubicz – Krośnicka, Karol Szulc.
Prace oceniało jury w którym zasiadali prof. Marta Kupczyńska oraz prof. Marek Galanty - wykładowcy SGGW w Warszawie, a także p. dyr. Albina Chojak i opiekunowie poszczególnych prac.
- Jak podkreślała kilkakrotnie prof. Kupczyńska poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki, ale wygrać może tylko jedna osoba – przekazuje Magdalena Budziszewska z Wety.
Tą jedna osoba był właśnie Filip Łapiński, który pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków” napisał pod kierunkiem lek. wet. Jana Jaroty.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0