Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Indeks za opisanie kanibalizmu i wydziobywania piór u ptaków

Główne zdjęcie
Filip Łapiński i Jan Jarota

Filip Łapiński, absolwent technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zdobył indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. To nagroda główna w 12. już Konkursie Jana Stypuły dr nauk weterynaryjnych Senatora Ziemi Łomżyńskiej. Filip Łapiński otrzymał ją za pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków”.

Finaliści XII Konkursu Jana Stypuł w Wecie
Finaliści XII Konkursu Jana Stypuł w Wecie

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Wety kształcących się w zawodzie technika weterynarii. Stają do niego najlepsi absolwenci, a ocenie podlegają ich pisane przez cały rok pod kierunkiem nauczycieli prace. W tym roku obok Filipa Łapińskiego o indeks SGGW walczyli także: Przemysław Bazydło, Ewa Lubicz – Krośnicka, Karol Szulc.
Prace oceniało jury w którym zasiadali prof. Marta Kupczyńska oraz prof. Marek Galanty - wykładowcy SGGW w Warszawie, a także p. dyr. Albina Chojak i opiekunowie poszczególnych prac.
- Jak podkreślała kilkakrotnie prof. Kupczyńska poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki, ale wygrać może tylko jedna osoba – przekazuje Magdalena Budziszewska z Wety.
Tą jedna osoba był właśnie Filip Łapiński, który pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków” napisał pod kierunkiem lek. wet. Jana Jaroty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę