Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Zysk MPEC w większości dla miasta

Główne zdjęcie
Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika

1,3 mln zł dywidendy z ubiegłorocznego rekordowo wysokiego zysku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przejmie budżet miasta. Tak zdecydował prezydenty Mariusz Chrzanowski podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy miejskiej spółki. Prezydent powołał także nową Radę Nadzorczą spółki i nie przyznał dorocznych nagród członkom zarządu MPEC.

Walne w MPEC odbyło się w ostatni piątek. Jak przekazuje Grzegorz Daniluk podczas posiedzenia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który jednoosobowo pełni funkcję właściciela miejskiej spółki, podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego MPEC za 2014 rok, zatwierdzając jednocześnie sprawozdanie z działalności Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej oraz udzielając obu organom absolutorium.
Jednym z ważniejszych zadnia walnego było rozdzielenie ubiegłorocznego – rekordowo wysokiego zysku spółki. Wyniósł on blisko 2,5 mln zł netto. Prezydent Chrzanowski zdecydował, że większość tych środków 1,3 mln zł – trafi jako dywidenda do budżetu miasta. Reszta została podzielona na podwyższenie kapitału zapasowego – 688 tys. zł oraz utworzenie funduszu nagród do podziału dla załogi – 504 tys. zł.
Jednocześnie, podobnie jak w przypadku MPWiK i PPŁ, prezydent zdecydował, że w tym roku członkowie zarządu MPEC nie otrzymają nagrody rocznej.

Nowa Rada Nadzorcza 
W związku z upływem trzyletniej kadencji starej rady Nadzorczej MPEC prezydent Mariusz Chrzanowski powołał nową. W jej skład weszli ze starej rady: Marek Kozikowski (z Gdyni, po śmierci Antoniego Stokowskiego został przewodniczący RN) oraz Adam Wilemajtys (radca prawny z Białegostoku wprowadzony do „starej” RN przez prezydenta Chrzanowskiego po śmierci A. Stokowskiego) oraz nowi członkowie: Marcin Chludziński (pochodzi z Łomży, mieszka w Warszawie, prezes Fundacji Republikańskiej) i Marek Rutkowski (z Zambrowa, działacza „Solidarności” poseł na Sejm kontraktowy (1989-1991)). Dwóch kolejnych członków RN MPEC wybranych zostało przez pracowników, są to: Henryk Piekarski (KZ NSZZ „Solidarność”) oraz Zdzisław Szanciło (w RN z ramienia pracowników jest od wielu lat).

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę