sobota, 29 lutego 2020 napisz DONOS@

Nowy kanclerz w Kurii... po prawie 30 latach

Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski przechodzi na emeryturę. To doktor prawa kanonicznego, który od niemal 30 lat pełni funkcję kanclerza Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. 1 lipca funkcję tę obejmie ks. Artur Szurawski, dotychczasowy notariusz i wiceoficjał Sądu Biskupiego.

Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski
Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski

W kwietniu ks. inf. Tadeusz Śliwowski ukończył 70 lat.  Pochodzi z Zalesia w parafii Topczewo, dziś w Diecezji Drohiczyńskiej. Kapłanem został w 1971 roku. Święcenia przyjął z rąk biskupa Mikołaja Sasinowskiego. Rok później rozpoczął studia prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie najpierw uzyskał tytuł magistra, a w 1981 roku doktora prawa kanonicznego. W tym samym roku zaczął pracę w Kurii Biskupiej jako notariusz kurii i sądu biskupiego w Łomży. W 1984 roku roku został wicekanclerzem, a w 1986 roku kanclerzem kurii. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez ponad 29 lat wspierając trzech kolejnych biskupów łomżyńskich: Juliusza Paetza (1982-1996), Stanisława Stefanka (1996-2011) i  Janusza Stepnowskiego (2011).
Funkcję kanclerza ks. Tadeusz Śliwowski łączył z pracą wykładowcy m.in. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, gdzie przez dwa lata 1975-1977 pełnił funkcję prefekta.

Nowy kanclerz Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej ks. Artur Szurawski ma 44 lata. Jest magistrem teologii i prawa kanonicznego. Od kilku lat jest notariuszem kurii i wiceoficjałem Sądu Biskupiego w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę