Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowy kanclerz w Kurii... po prawie 30 latach

Główne zdjęcie
Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski

Ksiądz infułat Tadeusz Śliwowski przechodzi na emeryturę. To doktor prawa kanonicznego, który od niemal 30 lat pełni funkcję kanclerza Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. 1 lipca funkcję tę obejmie ks. Artur Szurawski, dotychczasowy notariusz i wiceoficjał Sądu Biskupiego.

W kwietniu ks. inf. Tadeusz Śliwowski ukończył 70 lat.  Pochodzi z Zalesia w parafii Topczewo, dziś w Diecezji Drohiczyńskiej. Kapłanem został w 1971 roku. Święcenia przyjął z rąk biskupa Mikołaja Sasinowskiego. Rok później rozpoczął studia prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie najpierw uzyskał tytuł magistra, a w 1981 roku doktora prawa kanonicznego. W tym samym roku zaczął pracę w Kurii Biskupiej jako notariusz kurii i sądu biskupiego w Łomży. W 1984 roku roku został wicekanclerzem, a w 1986 roku kanclerzem kurii. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez ponad 29 lat wspierając trzech kolejnych biskupów łomżyńskich: Juliusza Paetza (1982-1996), Stanisława Stefanka (1996-2011) i  Janusza Stepnowskiego (2011).
Funkcję kanclerza ks. Tadeusz Śliwowski łączył z pracą wykładowcy m.in. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, gdzie przez dwa lata 1975-1977 pełnił funkcję prefekta.

Nowy kanclerz Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej ks. Artur Szurawski ma 44 lata. Jest magistrem teologii i prawa kanonicznego. Od kilku lat jest notariuszem kurii i wiceoficjałem Sądu Biskupiego w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę