Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Słoneczne wakacje na Mazurach albo w domu na wsi

Główne zdjęcie
Dyrektor III LO Grażyna Chodnicka gratuluje Kamilowi Fabiszewskiemu

Zdarza się, że na zakończenie roku szkolnego bardziej zadowoleni są dyrektorzy i nauczyciele, niż uczniowie. Takie wrażenie można było odnieść z uroczystej powagi, w jaką wychowanków III LO wbiła słoneczna dekoracja w sali gimnastycznej z hasłem „Już wakacje”, słońce na niebie i piosenki o lecie i wolnym od nauki czasie. - Dziękuję za wysiłki i pracę nauczycielom, Wam, że chcieliście się czegoś nauczyć, rodzicom za wsparcie naszych wspólnych starań – przemawiała więc króciutko dyrektor Grażyna Chodnicka w III LO, gdzie najwyższą średnią ocen na świadectwie z czerwonym paskiem uzyskała pierwszoklasistka Anna Jankowska: 5 oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ania podczas kanikuły wybiera się na Mazury pożeglować i odpocząć. Odpoczynek od wstawania do szkoły w Łomży czeka 9322 uczennice i uczniów podstawówek, gimnazjów, liceów i techników, a wolne od chodzenia przedszkola będzie miało także około trzech czwartych z 1338 milusińskich.

Martyna Modzelewska, Bożena Konopka (wychowawczyni) i Anna Jankowska
Martyna Modzelewska, Bożena Konopka (wychowawczyni) i Anna Jankowska
Anna Jankowska
Anna Jankowska
A jednak radośni na myśl o wakacjach
A jednak radośni na myśl o wakacjach
Kamil Fabiszewski, Martyna Dąbrowska i Fabian Zgiet
Kamil Fabiszewski, Martyna Dąbrowska i Fabian Zgiet
Zwijanie wykładzin po uroczystości zakończenia roku szkolnego
Zwijanie wykładzin po uroczystości zakończenia roku szkolnego
Rozbieranie dekoracji po uroczystości zakończenia roku szkolnego
Rozbieranie dekoracji po uroczystości zakończenia roku szkolnego
Wychowawczyni Joanna Milianowicz wręcza świadectwa swoim uczniom IIB
Wychowawczyni Joanna Milianowicz wręcza świadectwa swoim uczniom IIB
Dariusz Wybraniak, mistrz świata w trójboju siłowym 2015
Dariusz Wybraniak, mistrz świata w trójboju siłowym 2015
klasa IIB prawie w komplecie
klasa IIB prawie w komplecie
Ze świadectwem do domu ...
Ze świadectwem do domu ...

Dyrektor Chodnicka jest w świetnym humorze, gratulując najzdolniejszym i najpracowitszym w III LO. Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali również: Emilia Zduńczyk, Kamil Fabiszewski i Kacper Marchewka. Sporo jest dumnych laureatów i wyróżnionych w konkursach ogólnopolskich i regionalnych, m.in., Szymon Dzbeński  - w historycznym „By czas nie zaćmił i niepamięć”, Adam Chomontowski w Geoplaneta i Adrian Niecikowski w V Łomżyńskim Konkursie Matematycznym.

Mistrz świata jest silny, skromny i lubi matmę
Mistrzynią ortografii III LO została drugoklasistka Karolina Maculewicz. W nagrodę otrzymała małą, mieszczącą się w dłoni statuetkę sympatycznej sowy. - To było długie dyktando, na stronę podaniową – śmieje się Karolina. - Ale pamiętam tylko jedno zdanie: „Zaj...c wy...n...ł z ...aszczy.
Wśród wyróżnionych uściskiem ręki dyrektor i oklaskami rówieśników był mistrz świata w trójboju siłowym Dariusz Wybraniak, o którym jego wychowawczyni i germanistka Joanna Milianowicz mówi: „bardzo zdyscyplinowany i bardzo skromny. Moim zdaniem, za skromny, jak na mistrza świata”. Gdy koleżanki i koledzy z klasy II b odbierają świadectwa w pracowni, wręczając kwiaty i pudełka czekoladek, Darek przybliża szczegóły mistrzostw 15. maja 2015 w Łucku (Ukraina). 100 kilogramów miała sztanga, którą wyciskał na leżąco, nad klatkę piersiową; 142 i pół kilo ta, z którą przysiadał, zaś ponad 180 kg podnoszona na stojąco w martwym ciągu, czyli z podłogi przed sobą. Mistrz świata ze wsi Jakać Borki ma najwyższą ocenę na świadectwie z wuefu u Jacka Kicały, ale najbardziej lubi matematykę u Grażyny Sobiszek. Darek Wybraniak zdobył mistrzostwo w kategorii 16 – 17 lat i wadze do 75 kg. - Całe wakacje spędzę chyba w domu – mówi z wesołym uśmiechem, widząc kolegów czekających przed szkołą. - Będę pomagał rodzicom w gospodarstwie mlecznym.

Przyjaciele prymusów zasłużyli na wakacje razem
Kamil Fabiszewski ma dobrą średnią ocen 4,75, najlepiej mu idzie z informatyki, jednak najbardziej przepada za grą w piłkę nożną jako napastnik lub pomocnik. Ma w swojej klasie dwójkę przyjaciół, tak od serca: Martynę Dąbrowską i Fabiana Zgieta. Oni oboje uśmiechnięci od ucha do ucha, a on – jakiś przygaszony. - Zmęczony jestem, bo za późno poszedłem spać – tłumaczy ze zbolałą miną, na widok której Martyna i Fabian wybuchają jednocześnie śmiechem. - Zachęcałem „Fabiana”, ażeby się do nauki przyłożył – wyjawia Fabian. - I przyłożył się, to może na wakacje pojedziemy razem.
Najpewniej na wspólne wakacje z Anną prymuską zasłużyła też jej najbliższa przyjaciółka Martyna  Modzelewska: razem bawiły się w przedszkolu nr 14 w Łomży, potem w Szkole Podstawowej nr 10 i Publicznym Gimnazjum nr 1, choć w różnych klasach. W III LO także są w różnych, ale przyjaźni to nie osłabiło. - Ania jest wesoła, szczera, pomocna, uśmiechnięta i optymistka – opisuje kumpelkę Martyna. - Zawsze, gdy jestem smutna czy potrzebuję pomocy, mogę na nią liczyć. Nie zawiedzie.
Ania za wzór mądrości i pracowitości uważa starszą siostrę Dianę, absolwentkę III LO, studiującą chemię w związku z naukami medycznymi w Białymstoku. Ania jest, i to dosłownie, bardzo dobra z biologii u Bogusławy Hryniewicz i z chemii u Barbary Zyskowskiej. - Moja siostra w weekendy chętnie mi tłumaczy, jeśli czegoś nie zrozumiem – dodaje wychowanka polonistki Bożeny Konopki. - A najbardziej lubiłam geografię z Anną Nitkiewicz. Mieliśmy tylko przez rok, ale było wspaniale.
Dla administracji szkolnej, dyrektorów, nauczycieli i pracowników technicznych ten rok szkolny nie kończy się na początku wakacji. - W placówkach oświatowych dyrekcje muszą uporządkować i zamknąć jeszcze całą dokumentację szkolną – wyjaśnia Andrzej Piechociński, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - Potrwa to około dwóch tygodni, zaś uwieńczeniem będą posiedzenia rad pedagogicznych, podsumowujące całokształt działalności placówki. Praktycznie to oznacza, że dopiero około 5. - 10. lipca. Jednocześnie trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych, to również nie pozwala obwieścić jeszcze końca roku szkolnego dla członków komisji rekrutacyjnych.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę