Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Na Browarnej i Spokojnej tylko 30km/h?

Główne zdjęcie
Ul. Browarna

Dwoje radnych podczas środowej sesji Rady Miasta zwróciło się do prezydenta o wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h na ulicach Browarnej i Spokojnej. Prezydent nie mówi „nie”. Obiecał, że skieruje wniosek do komendanta policji i jeśli jego wstępna opinia będzie pozytywna zostanie zlecone opracowanie nowej organizacji ruchu, która będzie takie ograniczenie prędkości zawierała.

W maju, po zakończonym remoncie i rozbudowie, w tym zbudowaniu nowego mostu przez Łomżyczkę, ulica Browarna stała się ulicą przelotową łączącą Wojska Polskiego z Nowogrodzką. Wówczas też na Browarnej, która wcześniej była „ślepą” uliczką osiedlową, pojawiło się znacznie więcej samochodów skracających sobie drogę, w tym ciężarówki. To zaś wywołało narzekania mieszkańców, którzy skarżą się na hałas, wibracje, ale przede wszystkim obawiających się o bezpieczeństwo dzieci, które wcześniej Browarna traktowały jak uliczkę osiedlową. Początkowo mieszkańcy chcieli wprowadzenia zakazu ruchu samochodów ciężarowy, ale wobec niemożliwości wprowadzenia go ze względu na to, że Browarna został zbudowana jako ulica „regionalna” za pieniądze unijne, podczas środowej sesji radny Ireneusz Cieślik złożył wniosek, aby w takim razie wprowadzić tu ograniczenie prędkości do 30 km/h.  
Wniosek poparła także radna Bogumiła Olbryś, prosząc przy okazji aby taki samo ograniczenie wprowadzić także na ul. Spokojnej. To również ulica „regionalna” zmodernizowana kilka lat temu za środki unijne.
Odpowiadając na te interpelacje prezydent Mariusz Chrzanowski nie powiedział „nie”. Obiecał wstępnie zapytać komendanta policji czy wyraziłby zgodę na takie rozwiązanie i jeśli jego opinia byłaby pozytywna, to wówczas mogłoby zostać zlecone opracowanie nowej organizacji ruchu zawierającej takie ograniczenie.
- Ograniczenie prędkości nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, należy zobligować policje do częstszych kontroli – dodawał prezydent Chrzanowski obiecują, że także o tym porozmawia z komendantem.
- Panie prezydencie idą wakacje i dzieci na osiedlu będą spędzały więcej czasu, a my nie chcemy aby doszło do tragedii – uzupełniał radny Cieślik, nalegając na szybkie załatwienie wniosku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę