Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Paliła się stodoła... (na granicy)

10 zastępów straży pożarnej, w tym 5 z Łomży, Miastkowa i Szczepankowa przez kilka godzin walczyło z dużym pożarem stodoły w okolicy Miastkowa. Pożar wybuch we wtorek wieczorem na granicy powiatów łomżyńskiego i ostrołęckiego. Spłonął dach budynku i zgromadzone wewnątrz siano i słoma.

Jak podkreśla bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży, dyżurny straży zgłoszenie o pożarze odebrał o godzinie 19.54. Ze względu na wielkość pożaru na miejsce wysłano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze zawodowych strażaków z Łomży i trzy zastępcy ochotniczej straży pożarnej z Miastkowa i Szczepankowa. Gdy strażacy dojechali dach kryty eternitem dużej stodoły był już załamany, a ogień trawił zgromadzone wewnątrz płody. Strażaków łomżyńskich wspierali strażacy z powiatu ostrołęckiego, bo później okazało się, że płonące gospodarstwo znajduje się już na terenie Województwa Mazowieckiego.

- U strażaków jest tak, że najpierw ratujemy, a później ustalamy i wyjaśniamy gdzie przebiega granica – podkreśla komendant Wilczyński. - W tym wypadku nasze zastępy gasiły pożar, ale raport  sporządzają koledzy z Ostrołęki i pożar ten będzie ujmowany w ich statystykach.

Generalnie strażacy pożar stodoły w Przytułach Nowych określają jako pożar duży bo palił się budynek o powierzchni 600m2. Można go określać takim mianem ze względu na siły użyte do jego opanowania – 10 jednostek straży pożarnej, oraz czas całej akcji ratowniczej jednostki JRG do bazy w Łomży wróciły po godzinie 21.30, strażacy ochotnicy z Miastkowa i Szczepankowa przed 23., a jednostki z powiatu ostrołęckiego dopiero o 2. czy 3. w nocy.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę