Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Dyrektora MOSiR wybierze sam prezydent

Bój o stołek dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży okazał się wyjątkowo długi. Choć jeszcze w marcu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił konkurs na obsadzenie fotela zwalnianego od połowy roku przed odchodzącego na emeryturę Sławomira Grygo do dziś nie udało się wyłonić jego następcy. Ta sztuka nie udała się nawet powołanej przez prezydenta komisji konkursowej, która pod koniec maja przesłuchała 7 z 8 zgłoszonych kandydatów. Ostatecznie dyrektora ma wybrać sam prezydent spośród dwóch kandydatów, bo w głosowaniu komisji był remis.

O tym, że komisja konkursowa nie wskazała zwycięzcy konkursu na stanowisko dyrektora MOSiR  poinformował we wtorek Łukasz Czech z ratusza. Jak przekazuje w głosowaniu był remis. Dwóch kandydatów zyskało po dwa głosy poparcia. Miejski urzędnik nie podaje kto ze zgłoszonych 8 kandydatów (jeden nie spełniał wymogów formalnych) został w boju o to stanowisko. Mówi, że obaj w najbliższym czasie zostaną zaproszeni przez prezydenta Chrzanowskiego na rozmowę i po niej prezydent osobiście wybierze zwycięzcę.  
Dodajmy, że powołana przez prezydenta do rozstrzygnięcia tego konkursu komisja liczyła pięć osób. Na jej czele stała wiceprezydent Agnieszka Muzyk, a w jej składzie byli także: Łukasz Kacprowski radny Łomży, Tamara Małachowska, sekretarz miasta, Mariusz Giełgut etatowy doradca prezydenta oraz Teresa dobrzycka – sekretarz komisji.

Sławomir Grygo, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, na emeryturę przechodzi wraz z końcem czerwca, a nowy dyrektor miał przejąć rządy w placówce od 1 lipca.  Prezydent Chrzanowski ogłaszając konkurs jako niezbędne wymagania kandydatom na nowego dyrektora MOSiR postawił: „wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku zarządzanie, prawo lub administracja”; „minimum 6-letni staż pracy”; „minimum 5-letni staż na stanowisku kierowniczym lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MOSiR”, a jako mile widziane – jak zaznaczono - podlegające dodatkowej ocenie w ramach końcowej selekcji kandydatów „udokumentowane działania w obszarze sportu (np. zawodnik, sędzia, działacz sportowy)”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę