Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Wampiriada w Wecie

Ostatnią w tym roku szkolnym akcję zbiórki krwi przeprowadzono w piątek w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Wampiriada współorganizowana była przy udziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży i wzbogaciła jej bank o dodatkowe blisko 10 litrów bezcennego lekarstwa.

Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii są jeszcze za młode by móc oddać krew, ale z zaciekawieniem śledziły przebieg Wampiriady.
Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii są jeszcze za młode by móc oddać krew, ale z zaciekawieniem śledziły przebieg Wampiriady.

- Jest to nadzwyczaj ważna akcja, bo przy tej okazji staramy się mówić młodzieży o bezpieczeństwie w czasie wakacji - podkreślał Lech Śleszyński, opiekun szkolnego Koła PCK. Krew jest bezcennym darem ratującym życie, a w wakacje jej wartość jest jeszcze większa, bo zapotrzebowanie na nią jest większe, a w związku z okresem urlopowym do centrum krwiodawczych zgłasza się mniej dawców.  Dlatego też łomżyńskie RCKiK przed wakacjami prowadzi wzmożoną akcję zbiórki krwi np. we współpracujących z instytucją szkołach. Weta należy do najważniejszych z nich. W piątek by oddać krew zgłosiło się 20 osób, które po badaniach dopuszczone zostały dopuszczone do oddania krwi. Dawcą krwi zostać można po ukończeniu 18 roku życia. Jednak Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii z zaciekawieniem śledziły przebieg akcji już w tym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę