niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Wampiriada w Wecie

Ostatnią w tym roku szkolnym akcję zbiórki krwi przeprowadzono w piątek w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Wampiriada współorganizowana była przy udziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży i wzbogaciła jej bank o dodatkowe blisko 10 litrów bezcennego lekarstwa.

Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii są jeszcze za młode by móc oddać krew, ale z zaciekawieniem śledziły przebieg Wampiriady.
Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii są jeszcze za młode by móc oddać krew, ale z zaciekawieniem śledziły przebieg Wampiriady.

- Jest to nadzwyczaj ważna akcja, bo przy tej okazji staramy się mówić młodzieży o bezpieczeństwie w czasie wakacji - podkreślał Lech Śleszyński, opiekun szkolnego Koła PCK. Krew jest bezcennym darem ratującym życie, a w wakacje jej wartość jest jeszcze większa, bo zapotrzebowanie na nią jest większe, a w związku z okresem urlopowym do centrum krwiodawczych zgłasza się mniej dawców.  Dlatego też łomżyńskie RCKiK przed wakacjami prowadzi wzmożoną akcję zbiórki krwi np. we współpracujących z instytucją szkołach. Weta należy do najważniejszych z nich. W piątek by oddać krew zgłosiło się 20 osób, które po badaniach dopuszczone zostały dopuszczone do oddania krwi. Dawcą krwi zostać można po ukończeniu 18 roku życia. Jednak Magda, Martyna i Faustyna - uczennice I klasy technikum weterynarii z zaciekawieniem śledziły przebieg akcji już w tym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0