Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Mleko dalej tanieje

Po znaczącym spadku cen mleka w kwietniu, średnia cena w jakiej rolnicy sprzedawali mleko w maju dalej spadła, ale w regionie tylko trochę. Za 1 hl mleka w województwie podlaskim płacono w skupie 121,56 zł czyli o niespełna 1,5 zł niż w kwietniu. Dodajmy, że tylko w województwach podlaskim i lubuskim średnia cena mleka przekracza jeszcze 120 zł/hl.

Jak podał GUS na rynku rolnym w maju 2015 r., w porównaniu z kwietniem 2015 r., odnotowano zarówno w skupie, jak i w obrocie targowiskowym spadek cen większości produktów rolnych. Cena mleka w skupie, w skali kraju, spadła o 3,4% i wynosiła już tylko 112,52 zł/hl.
W połowie polskich województw średnia cena mleka spadła już poniżej 110 zł/hl, a na Podkarpaciu wynosiła tylko 103,45 zł/hl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę