sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pijany kierowca wiózł pasażera z narkotykami

Łomżyńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę BMW oraz jednego z jego pasażerów, który miał przy sobie narkotyki. Do zdarzenia doszło nocą z środy na czwartek na ul. Prusa.

Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży BMW na kolneńskich numerach rejestracyjnych podróżowało trzech młodych mężczyzn. Już w trakcie pierwszego kontaktu z 27-letnim kierowcą – jak się okazało mieszkańcem gminy Piątnica – policjanci poczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.
Ponadto, podczas przeprowadzania kontroli, jeden z pasażerów auta 30–letni mieszkaniec Łomży „dobrze znany policji”, dobrowolnie oddał mundurowym dwie torebki foliowe zamykane strunowo. Było w nich blisko 4 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po sporządzeniu dokumentacji 27–latek został zwolniony i teraz będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami grozi mu 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, do 5 tysięcy zł grzywna a nawet 2 lata pozbawienia wolności. Natomiast, 30–letni pasażer BMW za posiadanie narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0