Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu

W piątek uczniowie III klas gimnazjów poznali wyniki kwietniowego egzaminu gimnazjalnego. W Łomży pisało go około 630 osób, w powiecie łomżyńskim ok. 530. Generalnie z egzaminem gimnazjalnym lepiej radzą sobie uczniowie z większych miast. Tendencję tę widać także w przypadku województwa podlaskiego. Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum, a jego wynik będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części. Kończący naukę w gimnazjach mierzyli się z zadaniami z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie ujętych w części humanistycznej, oraz matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii w części matematyczno-przyrodniczej, oraz z językiem obcym – angielskim.
Jak wynika ze sprawozdania opublikowanego przez Jolantę Gołaszewską dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży za rozwiązywanie zadań z zakresu języka polskiego gimnazjaliści z województwa podlaskiego uzyskali średnio 62% punktów, a za pakiet zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie 65% punktów możliwych do uzyskania.
Część matematyczno-przyrodnicza była znacznie trudniejsza. Za rozwiązanie zadań z zakresu matematyki gimnazjaliści uzyskali średnio 50% punktów, a z zakresu przedmiotów przyrodniczych obejmujących zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii średnio 51% punktów.
W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W Łomży i regionie niemal wyłącznie bł to język angielski. Ze sprawozdania OKE wynika, że  egzamin na poziomie podstawowym wypadł zdecydowanie lepiej niż na rozszerzonym. W pierwszym przypadku gimnazjaliści średnio zdobywali po 68% punktów możliwych do zdobycia, a w drugim już tylko 49%.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikuje 24 sierpnia. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę