Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Rowerowi pątnicy u celu pielgrzymki

Główne zdjęcie
fot. T. Babiel

Za nimi już ponad 300 km. Po drodze byli na polach Grunwaldu i w Malborku, a dziś rowerowi pielgrzymi z parafii Krzyża Świętego, którzy w poniedziałek rano wyjechali z Łomży, dotrą do na Westerplatte. Rowerowych 16 pątników, jak zawsze, prowadzi proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Godlewski, który wspomina słowa Papieża Polaka św. Jana Pawła II, który podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1987r., mówił, że każdy ma w życiu jakieś swoje Westerplatte. Zadania, które trzeba wypełnić, sprawy, o które nie można nie walczyć. – Właśnie o to się modlimy podczas tej pielgrzymki – podkreśla ks. Andrzej. – O to byśmy wytrwale dążyli do celu jakim jest Dobry Bóg, nie tylko podczas jazdy.

- To nie jest rowerowa wycieczka, lecz religijna pielgrzymka – od zawsze podkreśla proboszcz Godlewski dodając, że każdy z jej uczestników wiezie ze sobą cały bagaż własnych intencji.
Pątnicy z parafii Krzyża Świętego w Łomży na rowerowe pielgrzymki wyjeżdżają już od 2008 roku. Poza pokonywaniem od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu kilometrów pątnicy codziennie modlą się, uczestniczą w konferencjach i we wspólnej Eucharystii. Po drodze odwiedzają też miejsca ważne miejsca w historii Polski.
- Składamy hołd tym wszystkim, którzy przelali krew za wolną Ojczyznę – mówi ks. kan. Andrzej Godlewski.
W tym roku rowerowi pątnicy pod drodze modlili się na polach Grunwaldu i w Malborku. Dziś, w ostatnim dniu pielgrzymki wjadą do Gdańska, gdzie na krótkie modlitwy zatrzymają się przed pomnikami Obrońców Poczty Polskiej i Poległych Stoczniowców, a później pojadą na Westerplatte, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża uroczystą Mszą Świętą kończącą rowerową pielgrzymkę odprawi bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej.
Tam także pielgrzymi mają się również spotkać z członkami gdańskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

210204100642.gif
Foto: fot. T. Babiel
Foto: fot. T. Babiel
Foto: fot. T. Babiel
Foto: fot. T. Babiel
Foto: fot. M. Rytel
Foto: fot. M. Rytel
Foto: fot. M. Rytel
Foto: fot. J. Babiel
Foto: fot. J. Babiel
Foto: fot. J. Babiel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę