Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Bardzo dobry wieczór z piosenką eMDeKu

Główne zdjęcie
Magdalena Sinoff

– Ten rok był dla nas trudny, dobry i zły, ale dzisiaj wspominamy tylko te dobre chwile, bo to przecież „Bardzo dobry wieczór z piosenką”! – mówiła Magda Sinoff opiekunka Studia Wokalnego eMDeK działającego w ramach Miejskiego Domu Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży, którego piosenkarze w koncercie na koniec sezonu przypomnieli wielkie polskie przeboje z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku, dzięki którym też zdobyli wiele nagród na kilkunastu festiwalach w całym kraju. – Ciągle to powtarzam: stare piosenki są skomponowane, a nie wyprodukowane Młodzież bardzo chętnie je śpiewa, bo na klasyce można wiele się nauczyć. Jest w tych utworach rytm, melodia, tekst, a do tego dochodzi interpretacja – podkreśla Magda Sinoff.

Podopiecznym pani Magdy nie brakuje ani talentu ani pracowitości. Potwierdziły to zarówno wykonania piosenek śpiewanych w ten środowy wieczór, ale przede wszystkim liczne wcześniej zdobyte nagrody.
Malwina Cholewicka przypomniała „Ach jakie oczy”, dzięki której zdobyła trzecią nagrodę w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Niemenomania” oraz „Pod papugami”, kolejny ponadczasowy utwór Czesława Niemena. Barbara Tarczewska, stypendystka marszałka województwa podlaskiego, zaśpiewała nagrodzoną na IX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” kabaretową piosenkę duetu Jerzy Wasowski – Jeremi Przybora „Ballada jarzynowa” oraz nostalgiczny „Dziewczyński spacer”.
– Basia Tarczewska – duża praca i duża muzykalność – ocenia Magda Sinoff. – Jej talent drzemał i teraz eksplodował, bierzemy na warsztat wiele naprawdę różnych utworów i Basia daje sobie doskonale radę. Bardzo do przodu poszła też Malwina Cholewicka. Fajne jest to, że dziewczęta nie tylko śpiewają, ale też recytują, interesują się teatrem, co ma duży wpływ na ich dykcję.
Magda Sinoff nie może też nachwalić się swych najmłodszych podopiecznych, Kasi Głębockiej (I miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit”), Natalki Puławskiej czy Kasi Boguskiej (druga na XXII Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej). Nie wszyscy laureaci tegorocznych konkursów mogli wziąć udział w koncercie: zabrakło na przykład  Aleksandry Suproń, kolejnej stypendystki marszałka województwa podlaskiego i zwyciężczyni festiwalu „Big Bit” oraz Przemysława Piotrowskiego, zdobywcy trzeciej nagrody na ostatnim „Soundtracku”, zaśpiewali za to inni uzdolnieni i nagradzani młodzi ludzie: Justyna Zaręba, Mateusz Niksa, Maja Karwowska, Emilka Lutostańska i Ola Raszczyk.
– Podsumowaliśmy tym koncertem ostatni rok szkolny – mówi Magda Sinoff. – Chciałam żeby młodzi wokaliści pokazali swoje umiejętności, dlatego śpiewali solo nawet 2-3 piosenki. Zależało mi też żeby uhonorować rodziców, dlatego zaprosiłam ich na scenę – nie śpiewali, ale otrzymali w podziękowaniu symboliczne kwiatki, bo zawsze mogę liczyć na ich pomoc!
Wśród doświadczonych – chociaż niekiedy bardzo młodych – uczestników koncertu  pojawił się też jeden debiutant. Mateusz Wojtaszek brał już co prawda udział w koncertach eMDeKu, tym razem jednak z powodzeniem wystąpił w roli solisty, śpiewając ze wsparciem swych koleżanek „Nie dokazuj” Marka Grechuty.
Zakończenie sezonu nie oznacza wakacyjnej przerwy, bowiem przy tak wysoko zawieszonej poprzeczce młodych wokalistów czeka sporo pracy, w zespole ciągle dochodzi też do nieuniknionych zmian składu.
– Natalia Wysocka i Justyna Zaręba zdają do trzeciej klasy szkoły średniej, więc mam nadzieję, że ten kolejny rok jeszcze z nami pośpiewają – mówi Magda Sinoff. – Bardzo mi na tym zależy, bo mamy okrągłe rocznice: 10 „Soundtrack”, 15. „Gwiazdkę z nieba” i 15-lecie zespołu. Dlatego na pewno będzie dużo pracy w wakacje, bo musimy pewne rzeczy rozpocząć, inne dopracować.
Mamy już częściowo przygotowany program piosenek z Kabaretu Starszych Panów, który będzie się wiązał ze 100-leciem urodzin Hanki Bielickiej, więc połączymy to w jednym wspomnieniowym koncercie.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Foto: Magdalena Sinoff
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę