czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Pędził 152 km/h przez Mały Płock

Kierowca motocykla pędził przez Mały Płock z prędkością 152 km/h, czyli o ponad sto kilometrów na godzinę więcej niż dopuszczalna prędkości w terenie zabudowanym. Pirata zatrzymali policjanci, którzy od razu zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem i 10 punktami karnymi.

W sobotę, kilka minut po godzinie 11.00, uwagę patrolujących drogę krajową nr 63 policjantów kolneńskiej drogówki zwrócił motocyklista jadący z bardzo dużą prędkością przez miejscowość Mały Płock. Po zmierzeniu jego prędkości okazało się, że mężczyzna jechał ponad 152 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca nie zwolnił mimo, iż wjechał na teren zabudowany. Po zatrzymani okaząło się, że to 30-letni mieszkaniec Otwocka.

Policjanci podkreślają, że bardzo szybka jazda w terenie zabudowanym jest szalenie niebezpieczna, zwłaszcza ze względu na poruszające się tam osoby piesze i ryzyko ich potrącenia. Należy pamiętać, że im większa prędkość, tym większe prawdopodobieństwo, że takie zdarzenie może skończyć się tragicznie, nie tylko dla pieszego, ale i motocyklisty. 1/3 osób, które giną na drogach, są to właśnie piesi.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0