Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nabożeństwo w intencji ofiar Holokaustu w Lesie Jeziorkowskim

Mszą polową - w Miejscu Pamięci w Lesie Jeziorkowskim uczczono pamięć o ofiarach masowych zbrodni hitlerowskich w tym miejscu.

Z programem "Pamięć przetrwała" wystąpił chór ze szkoły podstawowej w Jeziorku. Przed złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na leśnych grobach ofiar zbiorowych mordów - odbył się jeszcze Apel Pamięci.

W Lesie Jeziorkowskim spoczywają prochy osób, wywiezionych tam przez hitlerowców z Łomży i rozstrzelanych. W trzech masowych egzekucjach w latach 1942 - 43 zginęli przedstawiciele inteligencji łomżyńskiej, starcy z domu opieki i osadzeni w łomżyńskim więzieniu. W sumie 180 osób. 

Aby zatrzeć ślady tej zbrodni, Niemcy wszystkie ciała spalili w usypanych wiosną 1945 roku mogiłach - są tylko ich prochy

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę