Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Do rekordu brakuje tylko 36 cm

Poziom Narwi w Łomży dziś rano wynosił 102 cm, a w Nowogrodzie 61 cm. W obu przypadkach to o 17 centymetrów mniej niż jeszcze cztery dni temu. Wody szybko ubywa nie tylko w Narwi, ale także w Biebrzy czy Pisie. Już wczoraj Narew pod Łomżą zeszła poniżej „średniej niskiej wody” i od zarejestrowanego rekordu najniższego poziomu rzeki brakuje już tylko 36 cm.

Historycznie odnotowany najniższy poziom Narwi w Łomży to jedynie 66 cm. Dziś więc poziom wody jest jeszcze znacznie wyższy, ale średni wieloletni stan wody w Narwi pod Łomżą wynosi 204 cm, czyli dwa razy więcej niż obecnie.
Hydrolodzy z IMGW, którzy na bieżąco obserwują i analizują stany rzek w Polsce w przypadku zlewni Narwi przewidują przeważnie opadanie oraz stabilizację stanu wody.
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał zaś specjalny komunikat informując żeglarzy, iż ze względu na stale obniżający się poziom wody w Narwi nie są zachowane parametry szlaku żeglugowego i może występować miejscowo brak ciągłości szlaku. RZGW prosimy żeglarzy o zwiększoną ostrożność i uwagę, a w przypadku dalszego opadania poziomu wody zaleca powstrzymanie się od żeglugi.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę