Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Zabawa z piłką nożną to wstęp do przygody i kariery

„Chcesz zostać piłkarzem?” - pyta uśmiechnięty chłopczyk z pewnie wystawionym kciukiem do przodu i piłką do nogi na ramieniu, którą dźwiga niczym starożytny Atlas Ziemię. Za jego plecami zieleni się świeża murawa, podobna do tej, na jaką co tydzień w piątki o godz. 17.30 wybiegają adepci futbolu na najwyższym światowym poziomie. Czy będą w nich następcy Cristiana Ronaldo albo Roberta Lewandowskiego, zależy od chęci dzieci i woli rodziców, ponieważ Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy właśnie prowadzi zapisy do nowych grup treningowych. Ma ich już 13. Pod opieką 14 trenerów ćwiczy ponad 360 dzieci i nastolatków z Łomży w wieku od 6 do 17 lat.

- Ogłaszamy nabór do najmłodszej grupy wiekowej, chłopców i dziewczynek urodzonych w 2010 roku – opowiada Marcin Trojanowski, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, który również powstał pięć lat temu. - Takie pięcioletnie bączki za rok przychodzą do nas jako 6-latki i widać ogromny postęp, nie tylko w koordynacji ruchów i opanowaniu piłki, ale i w sposobie bycia. Nasze dzieci zachowują się w sposób bardziej zdyscyplinowany i nierzadko są grzeczniejsze.
Dlaczego powstał MŁKS i czemu służy praca kilkunastu trenerów i działaczy sportowych...? - Im więcej dzieci przychodzi do nas na treningi, tym większe prawdopodobieństwo, że wyrosną z nich w przyszłości piłkarze lub piłkarki – twierdzi prezes MŁKS. - Futbol teraz to jest najpopularniejsza gra na świecie, dlatego myślę, że wiele dzieci zechce grać nie tylko na podwórku, ale i na treningu.
Inicjatorzy i organizatorzy MŁKS mieli pięć lat temu jasno wytyczony cel: wyszkolić jak najwięcej i jak najlepszy narybek dla seniorów ŁKS 1926 Łomża. - A że w budżecie Łomży nie ma pieniędzy na takie profesjonalne szkolenie, to z pomocą szkół, sponsorów i rodziców podjęliśmy się żmudnej pracy, na której efekty przyjdzie nam czekać jeszcze kilka dobrych lat – tłumaczy społecznik. - Tu przychodzą dzieci z różnych środowisk, więc uczą się kultury i zachowania nie tylko na boisku. Dla niektórych to nawet jedyna rzecz, którą chcą w życiu robić. Z tej przyczyny powołaliśmy trzy klasy sportowe w Publicznym Gimnazjum nr 8, gdzie naszą inicjatywę z dużą przychylnością traktowała i nadal traktuje życzliwie dyrektor Halina Dąbrowska. Piłkarscy absolwenci „Ósmego” mają szansę kontynuować naukę i trenować w Akademickim Ponadgimnazjalnym Liceum Ogólnokształcącym. Po maturze czeka już na nich Instytut Wychowania Fizycznego PWSIiP albo AWF, jeśli będą woleli studiować poza Łomżą. To daje im różne perspektywy: zostania trenerem, nauczycielem wuefu czy masażystą. Dlatego raz jeszcze serdecznie zapraszam chłopców i dziewczynki z rocznika 2010 i młodszych do spróbowania sił na pierwszym treningu w piątek, 12. czerwca, o godz. 17.30. Świetna i zdrowa zabawa sportowa w gronie rówieśników, która może być wstępem do przygody i kariery.
Na pytania odpowiadają trenerzy: Kamil Parol (tel. 790 600 110) i Robert Sarniak (888 566 402).

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę