piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

„Tu mieszkam tu zmieniam" - mamy nowe boisko!

Dnia 8 czerwca 2015r. w naszej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży odbyło się oficjalnie otwarcie wyremontowanego boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej. W uroczystym przecięciu wstęgi towarzyszyli nam: Pani Wiceprezydent Łomży dr Agnieszka Muzyk, ks.Biskup Tadeusza Bronakowski, Pani Marta Rogowicka - Dyrektor oddziału nr 2 Banku BZ WBK w Łomży i Pani Karolina Boryszewska - Kierownik oddziału.

Jako laureaci ogólnopolskiego konkursu Banku BZ WBK pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam” otrzymaliśmy pięć tysięcy złotych na remont boiska. Udało nam się zakupić dwie bramki, słupki do piłki siatkowej i linie. Przy pracach adaptacyjnych murawy i otoczenia placówki, które jest przeznaczone do celów rekreacyjnych aktywnie pomagali wszyscy chętni wychowankowie. Dwaj z nich Adrian i Piotr zostali szczególnie wyróżnieni przez Pana Krzysztofa Jankowskiego – Dyrektora Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej. Pan Dyrektor pochwalił chłopców za pomoc i włożony wysiłek podczas prac remontowych boiska.


Otrzymaliśmy także upominki od Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Łomży. Pani Ewa Gąsiorowska - Prezes Stowarzyszenia i Pan Krzysztof Korzeniecki - Wiceprezes podarowali nam dwie pary rękawic bramkarskich, dwie piłki nożne i dwie do siatkówki. Jedną Pani Prezes nawet wypróbowała grając z wychowankami na rozgrzewkę przed zasadniczym meczem towarzyskim. Na inaugurację boiska wychowankowie naszej placówki rozegrali mecz w siatkówkę z uczniami z Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Rywalizacja była zacięta ale najmniej liczył się wynik, bo ważniejsza była dobra zabawa.


Wszystkim nam jednak najbardziej zapadły w serce słowa ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który mówił o tym, że Święty Jan Paweł II uprawiał sport i do niego zachęcał, ponieważ w ten sposób człowiek staje się lepszy, piękniejszy, szlachetniejszy i bliższy Boga, a Boża Opatrzność posługuje się dobrymi i życzliwymi ludźmi. Niech na tym boisku panuje dobroć... Będziemy pamiętać o tym przesłaniu.

 

opr. Krzysztof Jankowski

zdj. Marek Maliszewski

Marek Osowiecki
śr, 10 czerwca 2015 14:40
Data ostatniej edycji: śr, 10 czerwca 2015 15:02:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0