czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Kierowcy dwóch kółek w opałach

Z połamanymi ramieniem i nogą do szpitala w Łomży trafili w weekend rowerzystka i motorowerzysta. Oboje zostali poszkodowani w wypadkach drogowych do których doszło z winy kierowców samochodów, którzy - jak ustalili policjanci - wymuszali na kierowcach jednośladów pierwszeństwo przejazdu.

39-letnia rowerzystka została potrącona w piątkowy poranek przez 61-letniego kierowcę opla astry, a 28-letni motorowerzysta w sobotę rano przez 57-letniego kierowce forda transita. W pierwszym wypadku kierowca opla wyjechał z drogi podporządkowanej uderzając w rowerzystkę, w drugim kierowca forda wyjeżdżając z parkingu pod sklepem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy mężczyźnie na skuterze. Kobieta doznała m.in. złamania lewego ramienia, a mężczyzna złamania kości kolana i uda lewej nogi. Jadącym w samochodach sprawcom wypadków nic się nie stało. Policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o zasadach bezpiecznej jazdy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drodze.
- Kierując pojazdem należy uważnie obserwować, co dzieje się wokół nas i jak zachowują się inni uczestnicy ruchu, abyśmy nie byli zaskoczeni nagłą zmianą sytuacji na drodze, co może wynikać z naszej nieuwagi – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Kierującym samochodami przypominamy również, że sezon motocyklowy i rowerowy już się rozpoczął i coraz więcej takich jednośladów jest na naszych drogach. Motocykl ze względu na swoje małe gabaryty jest słabiej widoczny i może pojawić się w miejscu, gdzie się go nie spodziewamy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0