Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jak w niebie wesoło z pieśnią i modlitwą

Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff przypomniało wizytę papieża Jana Pawła II w Łomży okolicznościowym koncertem. Tegoroczny koncert z cyklu „Jak w niebie wesoło...” był jednak szczególny, bo wykonawcy zadedykowali go również zmarłym niedawno łomżyńskim duchownym: biskupowi Tadeuszowi Zawistowskiemu (+ 85) i kapucynowi, ojcu Zbigniewowi Konopce (+ 90). – Ten koncert, tak jak zawsze, był planowany jako papieski, ze względu na kolejną rocznicę przyjazdu Ojca Świętego do Łomży 4 i 5 czerwca 1991 r. – mówi Magda Sinoff. – Jednak nie mogliśmy nie wspomnieć księdza biskupa Tadeusza Zawistowskiego i ojca Zbigniewa Konopki, który często bywał na naszych koncertach w kościele kapucynów!

Okolicznościowe koncerty papieskie Studia Wokalnego eMDeK odbywają się w łomżyńskich świątyniach już od 13 lat. Tym razem młodzi wokaliści zaśpiewali w kościele Braci Mniejszych Kapucynów, prezentując bardzo urozmaicony i podzielony na dwie części program. W pierwszej zaprezentowały się najmłodsze oraz te nieco starsze dzieci, wykonując nie tylko pieśni religijne i utwory chóralne, ale też piosenki o rodzinie i opowiadające o św. Janie Pawle II. Starsza grupa, złożona z tych już bardziej doświadczonych wokalistów, wspieranych niejednokrotnie również przez samą Magdę Sinoff, z powodzeniem sięgnęła po trudne utwory artystów tej miary co Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Turnau czy Edyta Geppert. Nie zabrakło też  żywiołowych utworów gospel w chóralnych opracowaniach oraz piosenek z nurtu muzyki popularnej, ale z ponadczasowymi i głębokimi tekstami, jak „Somewhere Over The Rainbow” czy „My Way”.
– Koncert  został podzielony na dwie części: dziecięcą i  taką nostalgiczno-refleksyjną nie bez powodu – mówi Magda Sinoff. – Chcieliśmy pokazać piękno tych utworów, ale też wspomnieć ludzi dla nas ważnych, przypomnieć ich zebranym. Tytuł naszego koncertu „Jak w niebie wesoło” wymyślił przecież wyśmienity plastyk Jerzy Swoiński. Wspominałam też ks. Jana Twardowskiego, bo 1 czerwca minęła 100 rocznica jego urodzin, śpiewaliśmy też piosenkę Mietka Szcześniaka do wiersza ks. Jana.
Niedzielny koncert był też kolejnym dowodem na artystyczną współpracę Studia Wokalnego  eMDeK i Studia Piosenki PopArt, wzięli w nim bowiem udział podopieczni Bernarda Karwowskiego, Urszula Sulkowska i Franek Przybylski. Młodzi artyści zaśpiewali łącznie 20 piosenek, za które zostali nagrodzeni długimi brawami i owacją na stojąco.
– Bardzo się cieszymy, że znowu mogliśmy gościć w naszym kościele dzieci i młodzież z Miejskiego Domu Kultury w repertuarze tak bogatym w treść i muzykę, wzbudzającym refleksję, poruszającym w nas jakieś ukryte struny! – podkreśla o. Mirosław Ferenc, gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów.
– Te koncerty to zawsze dobra energia! – ocenia Magda Sinoff. – Publiczności było sporo, widziałam uśmiechnięte twarze, że ludzie śpiewają z nami, klaszczą do rytmu – odbiór był bardzo pozytywny, co cieszy! A na nasze następne koncerty już mogę zaprosić słuchaczy do MDK-DŚT: w środę 17 czerwca na „Bardzo dobry wieczór z piosenką” i we wtorek 23 czerwca na Dzień Ojca „Co powie tata?”.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk


210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę