Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Duży spadek liczby bezrobotnych

O blisko pół tysiąca zmniejszyła się w maju liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Przez cały miesiąc do urzędu zgłosiło się mniej niż 350 nowych bezrobotnych, to mniej osób niż wyrejestrowało się z powodu podjęcia pracy, a z rejestrów urzędu w minionym miesiącu wypisano także m.in. ponad stu nowych stażystów i niemal sto osób skierowanych do agencji zatrudnienia w ramach zlecania działań aktywizacyjnych.

Jak podaje urząd spadek liczby bezrobotnych w stosunku kwietnia wyniósł 8%, a w stosunku do ubiegłego roku 8,2%.  Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec maja 2015r. kształtowała się na poziomie 12,7%. Dla miasta Łomży wyniosła ona 13,9%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 11,42%. Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (44,0 tys. osób, w tym miasto Łomża 23,8 tys., Powiat Łomżyński 20,2 tys.) dla obszaru PUP w Łomży, aktualnych na koniec kwietnia 2015 roku .

Na ogólna liczbę 5591 osób bezrobotnych pozostających w rejestrach PUP Łomża bezrobotnych z miasta Łomży było 3335 co stanowi 59,6% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę